darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Reirs piedalās starptautiskā augsta līmeņa konferencē par dzimumu līdztiesību | 19.10.2016.

No 17. līdz 18. oktobrim labklājības ministrs Jānis Reirs Luksemburgā piedalījās trešajā starptautiskajā konferencē par vīriešu lomu dzimumu līdztiesības nodrošināšanā.

Labklājības ministrs līdz ar citiem Eiropas Savienības valstu ministriem un augstākajām amatpersonām piedalījās diskusijā, paužot viedokli, kāpēc vīriešu loma dzimumu līdztiesības jautājumu risināšanā ir būtiska, kā arī daloties ar pieredzi, kādi pasākumi tiek veikti, lai nodrošinātu sieviešu un vīriešu līdztiesīgas iespējas. Jānis Reirs savā runā norādīja, „ka Latvijā ir vairāki veidi, kā jau šobrīd vīrieši aktīvi iesaistās dzimumu līdztiesības veicināšanā. Tas notiek, piemēram, izmantojot bērna kopšanas atvaļinājumu, kopīgi dalot rūpes par ģimeni un sadzīvi, kā arī rādot savu piemēru nevardarbīgai uzvedībai. Vīriešu iesaiste dzimumu līdztiesības jautājumos vērojama arī tad, kad puiši, jaunieši un vīrieši neakceptē seksisma izpausmes ne skolā, darbā vai uz ielas, nedz arī interneta vidē."

Tāpat labklājības ministrs uzsvēra, ka svarīgi ir ne tikai normatīvi regulētie valsts atbalsta pasākumi darba un ģimenes dzīves līdzsvara nodrošināšanai, piemēram, apmaksāti atvaļinājumi un elastīga bērnu aprūpes sistēma. Būtiski ir arī mazināt stereotipus par vīrieša un sievietes lomu darbā, ģimenē un veicināt sabiedrības izpratni par līdztiesīgām iespējām.

Starptautiskajā konferencē tika pārrunāta aktuālā situācija un tendences dzimumu līdztiesības nodrošināšanā un veicināšanā, akcentējot tādas jomas kā ģimene, darba un privātās dzīves līdzsvara veidošana, uzņēmējdarbība un ekonomika, valsts pārvalde un pilsoniskā sabiedrība.

Šī ir jau trešā starptautiskā konference, kas veltīta vīrieša lomai dzimumu līdztiesības jautājumu veicināšanā. Pirmā konference notika 2012.gadā Berlīnē, otrā - 2014.gadā Vīnē un trešā - 2016.gadā - Luksemburgā. Nākamā konference plānota 2018.gadā Stokholmā.

 

Informāciju sagatavoja:

Aija Bukova-Žideļūna

labklājības ministra Jāņa Reira preses sekretāre

Tel. 29471759, aija.bukova@lm.gov.lv