darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Reirs: ieguldījums sociālo darbinieku izglītošanā ir tieša investīcija visā sabiedrībā | 04.11.2016.

Piektdien, 4. novembrī, Rīgā notika Labklājības ministrijas rīkotā konference "Profesionālā integritāte sociālajā darbā I: Sociālā darba pamatvērtības", kurā piedalījās vairāk nekā 450 sociālā darba speciālisti no visas Latvijas.

Konferenci atklāja Labklājības ministrs Jānis Reirs, uzsverot profesionāla sociālā darbinieka lomu un nozīmību šodienas sabiedrības vajadzību apmierināšanā. "Konferences tēma - profesionālā integritāte - ir galvenais jautājums, kam ir izšķiroša nozīme sociālā darba attīstības lielo mērķu sasniegšanā Latvijā. Ņemot vērā mūsdienu tendences, nav šaubu, ka nākotnē sociālā darba un speciālistu loma arvien pieaugs. Ieguldījums sociālo darbinieku izglītošanā ir tieša investīcija visā sabiedrībā. Mūsu mērķis ir pieejams, motivēts, objektīvs, taisnīgs un drosmīgs sociālais darbinieks it visur Latvijā", norādīja Jānis Reirs.

Konferences mērķis bija veicināt sarunu par profesionālo integritāti sociālā darba jomā - vienu no būtiskākajiem profesionāli raksturojošiem pamatprincipiem, kas paredz konsekventu un apzinātu rīcību saskaņā ar izvēlētās profesijas vērtībām un darbības principiem.

Konferencē tika pārrunāta sociāla darba pamatvērtību un profesionālās integritātes izpratne, situācija Latvijā un Eiropā. Klātesošie tika iepazīstināti arī ar reāliem un iedvesmojošiem  pieredzes stāstiem par sociālā darba pamatvērtību realizāciju praksē. Paneļdiskusijā par sociāla darba pamatvērtību ievērošanu un veicināšanu piedalījās Labklājības ministrs Jānis Reirs, Saeimas deputāte Aija Barča, Lielbritānijas sociālo darbinieku asociācijas pārstāvis Gajs Šenans, pašvaldību un nevalstiskā sektora eksperti.

Tāpat tika runāts par sociālekonomiskās krīzes ietekmi Latvijā  un virzieniem, kā turpmāk attīstīt sociālo darbu un tā pakalpojumus. Vairākkārt tik uzsvērta pašvaldību, nevalstisko organizāciju, profesionāļu un apvienību loma jomas attīstībā.

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv