darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Notiks publiskā diskusija par Eiropas Sociālo tiesību pīlāru | 08.11.2016.

2016. gada 10. novembrī plkst.9.00 Ārlietu ministrijas Preses centra zālē notiks Labklājības ministrijas rīkotā publiskā diskusija par Eiropas Sociālo tiesību pīlāru.

„Eiropas Sociālo tiesību pīlārs plānots kā vadlīnijas visām ar darba tirgus un labklājības sistēmām saistītajām politikām. Eiropas Komisijas iecerējusi tās pilnveidot atbilstoši mūsdienu vajadzībām, tajā pašā laikā saglabājot augstus sociālos standartus. Arī Latvijā šis jautājums ir pamanīts un aktuāls saistībā ar ienākumu nevienlīdzības mazināšanu," uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

Diskusijas mērķis ir vērst uzmanību tam, kādi Eiropas Savienības dalībvalstīs un konkrēti - Latvijā, ir aktuālie nodarbinātības un sociālie izaicinājumi, kādas ir pārmaiņu tendences un nākotnes vajadzības darba dzīvē un labklājības sistēmās. Klātesošie debatēs par to, kādas var būt Eiropas Sociālo tiesību pīlāra iespējas sekmēt sociālās sfēras harmonizēšanu Eirozonā, ko dotu vienotu minimālo standartu ieviešana, kā arī kādi ir riski un iespējas, ko Eiropas Sociālo tiesību pīlārs varētu sniegt Latvijai.

Diskusijā piedalīsies eksperti no Labklājības, Ārlietu, Ekonomikas un Finanšu ministrijām, Latvijas Bankas, akadēmiskie mācībspēki, kā arī sociālo partneru un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji.

Diskusija notiks Eiropas Komisijas ierosināto publisko konsultāciju ietvaros par Eiropas Sociālo tiesību pīlāru, ar kura palīdzību Eiropas Komisijas skatījumā būs iespējams pilnveidot un uzlabot Ekonomiskās un monetārās savienības darbību (plašāk par Sociālo tiesību pīlāru skat.: http://ec.europa.eu/priorities/deeper-and-fairer-economic-and-monetary-union/towards-european-pillar-social-rights_en).

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv