darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Noslēgusies LM diskusija par Eiropas Sociālo tiesību pīlāru | 10.11.2016.

Ceturtdien, 10. novembrī, notika Labklājības ministrijas (LM) rīkotā publiskā diskusija par Eiropas Komisijas plānoto Eiropas Sociālo tiesību pīlāru. Pīlārs iecerēts kā iespējams standarts vai vadlīnijas Eiropas Savienības dalībvalstu politikām, kas saistītas ar darba tirgu un labklājības sistēmām, lai tās pilnveidotu atbilstoši mūsdienu un nākotnes vajadzībām.

Labklājības ministrs Jānis Reirs, atklājot diskusiju, uzsvēra, ka „situācija Eirozonas dalībvalstīs ir atšķirīga, ir vērojamas dažādas attīstības tendences, kas ir saistīts gan ar makroekonomisko situāciju, gan attīstības līmeni. Arī darba tirgus institūcijas, to regulējums un sociālās drošības sistēmas dalībvalstīs atšķiras. Diskusijas palīdz labāk saprast, kā Eiropas Komisijas jaunās ieceres var palīdzēt uzlabot dzīves un darba apstākļus cilvēkiem šeit un tagad - Latvijā".

Diskusijā dažādu nozaru eksperti apmainījās viedokļiem par to, vai un kā Eiropas Sociālo tiesību pīlārs varētu sekmēt nodarbinātības un sociālās sfēras konverģenci Eirozonā, ko dotu vienotu minimālo standartu ieviešana, vai pastāv riski un kādas būtu iespējas, ko Eiropas Sociālo tiesību pīlārs varētu sniegt Latvijai.

Kopumā diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka cilvēku vajadzības mūsdienās ir dažādas, mainīgas un tās nevar apmierināt tikai vienota valūta un fiskālās politikas koordinēšana Eiropas telpā. Līdz ar to ir saprotama Eiropas Komisijas loģika, piedāvājot Eiropas Sociālo tiesību pīlāru kā risinājumu Ekonomikas un monetārās savienības sociālajai dimensijai.

LM valsts sekretārs Ingus Alliks norādīja, ka Eiropas Sociālo tiesību pīlāra pozitīvais devums varētu būt tiekšanās uz rezultātu, kas Latvijai ir svarīgi gan attiecībā uz valsts sociālekonomiskās situācijas uzlabošanos kopumā, gan domājot par katru cilvēku individuāli - viņa tiesībām, iespējām un drošību.

Vienlaikus debašu dalībnieki norādīja uz riskiem, kas saistīti ar Eiropas Savienības dalībvalstu atšķirīgajām situācijām, tādēļ diskusijām par pīlāru Eiropas Savienības līmenī jābūt izsvērtām, iekļaujot visu dalībvalstu viedokļus.

Diskusijas dalībnieki arī atzina, ka šajā situācijā kohēzijas politika un Eiropas Savienības fondu finansējums arī turpmāk būs svarīgs Latvijas izaugsmei un nodarbinātības un sociālās politikas īstenošanai atbilstoši Eiropas Savienības kopīgiem mērķiem.

Diskusijā piedalījās eksperti no ministrijām, Latvijas Bankas, akadēmiskie mācībspēki, kā arī sociālo partneru un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji. 

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv

 

Papildinājums:

R.Zilvere_soc-pilars_101116pdf.gif - 641 B

U.Rutkaste_soc-pilars_101116 pdf.gif - 641 B