Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Notiks konference pret vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē | 21.11.2016.

Labklājības ministrija ceturtdien, 24. novembrī, sadarbībā ar Valsts policiju, Ziemeļu Ministru Padomi, Somijas vēstniecību, Nīderlandes Karalistes vēstniecību un Resursu centru sievietēm „Marta" rīkos starptautisku konferenci Efektīvi - pret vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē.

„Diemžēl vardarbība ģimenē ir realitāte - no partnera vardarbības Latvijā savas dzīves laikā ir cietusi katra trešā sieviete. Līdz šim pārsvarā ir strādāts ar sekām - ar jau notikušiem vardarbības gadījumiem. Būtiski ir palīdzēt cilvēkam atgriezties ikdienas dzīvē un darbā, atgūt pašapziņu un spēju pašam noteikt savu dzīvi. Tajā pašā laikā vardarbībai vispār nebūtu jābūt. Tādēļ te ļoti svarīgs ir preventīvais darbs," norāda labklājības ministrs Jānis Reirs.

Konferencē eksperti no Latvijas un citām valstīm dalīsies ar praktiskiem piemēriem par īstenotajiem pasākumiem vardarbības ģimenē mazināšanā, pieejamā atbalsta vardarbības upuriem un vardarbības veicējiem nodrošināšanā, kā arī vardarbības prevencijā Sanāksmes dalībnieki diskutēs par to, kā pilnveidot pakalpojumu nodrošināšanu un stiprināt vardarbības gadījumu risināšanā iesaistīto institūciju sadarbību, kā arī identificēt instrumentus un veidus, kas būtu efektīvi vardarbības preventīvajā darbā.

Eksperti no Igaunijas, Somijas, Norvēģijas, Nīderlandes un Latvijas dalīsies pieredzē par tiesiskās aizsardzības līdzekļu praktisko piemērošanu, atbalstu un palīdzību vardarbības upuriem un vardarbības veicējiem, starpinstitucionālu sadarbību, kā arī preventīvo darbu, kas ir ļoti būtisks, lai novērstu vardarbību.

Konference notiks latviešu un angļu valodā. Tiks nodrošināta sinhrona tulkošana. Starptautiskā konference sāksies plkst.10.00 un tā notiks Valsts policijas koledžā, Rīgā, Ezermalas ielā 8a.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv