darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Reirs: Diskusiju karstumā nedrīkst aizmirst sociālās apdrošināšanas jēgu | 14.12.2016.

2016. gadā mazākā iemaksu alga dienā, kas izmantota slimības pabalsta aprēķinā, ir trīs eiro centi. Persona slimojusi piecus mēnešus un kopā slimības pabalstā saņēmusi 3.55 eiro. Gandrīz 250 cilvēkiem slimības pabalsts dienā bija 35 eiro centi, 365 slimojot saņēma dienā vienu eiro 54 eiro centus.

Tāpat jau ilgstoši trešdaļa apdrošināšanas iemaksu par strādājošajiem tiek veiktas no ienākumiem, kas ir ievērojami mazāki par valstī noteikto minimālo darba algu. Veidojas situācijas, kad, lai sakrātu vismaz minimālai vecuma pensijai nepieciešamo kapitālu, atsevišķām cilvēku grupām būtu nepieciešami no 50 līdz 90 gadiem.

 “Mūsu prioritāte ir ikviena strādājošā sociālā aizsardzība nepieciešamības brīdī – iestājoties darba nespējai, invaliditātei, pienākot pensijai. Sociālās apdrošināšanas iemaksas ir ikviena strādājoša cilvēka ieguldījums savā nākotnē. Situācija, kad cilvēkam slimības nauda ir tikai daži centi dienā ir iespējama tāpēc, ka valstī nav noteikts minimālais līmenis sociālajām apdrošināšanas iemaksām”, uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv