darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Sociālie partneri atbalsta valsts sociālo pabalstu palielināšanu | 23.01.2008.

23.01.2008. Šodien, 23.janvārī, sociālie partneri Sociālās drošības apakšpadomes sēdē atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) priekšlikumu no 2009.gada paaugstināt vairākus valsts sociālos pabalstus.

Atgādinām, ka LM paredzējusi no 2009.gada 1.janvāra paaugstināt ģimenes valsts pabalstu, piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu un valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu.

Tāpat atbalstu guva LM iecere pilnveidot atsevišķu pabalstu un piemaksas pārskatīšanas kārtību. Ja patēriņa cenu indekss kopš pēdējās pabalsta paaugstināšanas būtu pieaudzis par vairāk nekā 10% gadā, valdībai būtu jālemj par šo pabalstu paaugstināšanu atbilstoši faktiskajam cenu pieaugumam.

Diskutējot par minēto pabalstu palielināšanas iespējām, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle rosināja pabalstus regulāri pārskatīt, ņemot vērā ne tikai inflācijas rādītājus, bet arī tautsaimniecības izaugsmi. Šim viedoklim pievienojās arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) pārstāvji.

Papildus iepriekšminētajam, LBAS ierosināja piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu apmēru pārskatīt, ja patēriņa cenu indekss kopš pēdējās piemaksas apmēra paaugstināšanas būs pieaudzis par 5 līdz 7% gadā, nevis 10%, kā noteikts LM izstrādātajos grozījumos.

Savukārt LM Sociālās apdrošināšanas departamenta direktore Jana Muižniece uzsvēra, ka LM redzes lokā ir vairākas sociālā riska grupas, kurām nepieciešams regulāri pārskatīt pabalsta apmēru, un LM piedāvātais pabalstu un piemaksu pārskatīšanas risinājums ir optimāls.

Atgādinām, ka LM no 2009.gada 1.janvāra paredzējusi paaugstināt valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēru no 45 līdz 60 latiem mēnesī. Invalīdiem kopš bērnības šis pabalsts pieaugtu no 50 līdz 75 latiem mēnesī.

Šī pabalsta paaugstināšana ietekmēs arī valsts pensiju, pabalstu un atlīdzību apmēru. No valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēra ir atkarīgi valsts vecuma pensijas, invaliditātes pensijas un apgādnieka zaudējuma pensijas minimālie apmēri, kā arī apbedīšanas pabalsta apmērs, atlīdzības saistībā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību un citu atlīdzību apmērs.

Savukārt plānotais ģimenes valsts pabalsts 2009.gadā varētu sasniegt:

  • par 1. bērnu 10 latus mēnesī;
  • par 2. bērnu - 12 latus mēnesī;
  • par 3. bērnu - 16 latus mēnesī;
  • par 4. un nākamajiem bērniem - 18 latus mēnesī.

Piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu 2009.gadā tiktu paaugstināta no 50 līdz 75 latiem mēnesī.

Sociālās drošības apakšpadomes mērķis ir nodrošināt un veicināt valsts, darba devēju organizāciju un darbinieku arodbiedrību sadarbību un līdzdalību valsts sociālās drošības sistēmas pilnveidošanā, lai garantētu sociālo stabilitāti un paaugstinātu sociālo partneru līdzatbildību par pieņemto lēmumu izpildi.

Informāciju sagatavoja:

Juris Vīgulis, Komunikācijas departamenta sabiedrisko attiecību speciālists, 7021590, 26184007, juris.vigulis@lm.gov.lv 

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 7021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv