darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Reirs: sadarbība, motivācija un profesionālā pilnveide – prioritātes sociālā darba attīstībai Latvijā | 13.01.2017.

Piektdien, 13. janvārī, labklājības ministrs Jānis Reirs viesojās Cēsīs. Vizītes ietvaros labklājības ministrs tikās ar Cēsu novada Sociālā dienesta vadītāju Ivetu Sietiņsoni, lai pārrunātu aktuālo situāciju nozarē, īpašu vērību pievēršot darbam sociālajos dienestos.

Pēc tikšanās labklājības ministrs Jānis Reirs uzteica Cēsu novada Sociālā dienesta līdz šim paveikto, kā arī pozitīvi novērtēja veidu, kā tiek organizēts un plānots sociālais atbalsts iedzīvotājiem, uzsverot: „Svarīgi, ka sociālais dienests regulāri izvērtē un analizē savu darbu, gan pastāvīgi pilnveidojot to, gan pievēršot īpašu uzmanību sabiedrības informēšanai un līdzdalībai.”

Tāpat Jānis Reirs norādīja, ka pamatnosacījums mērķtiecīgam sociālajam atbalstam ir speciālistu un dienestu profesionālā kompetence, motivācija iedziļināties un rast piemērotāko risinājumu katrai unikālai situācijai, kā arī regulāra informācijas apmaiņa un savstarpējā sadarbība. Svarīgi ir iepazīt un izvērtēt katra klienta stāstu un pieredzi, atrodot piemērotāko veidu, kā motivēt klientu tālākai sadarbībai.Kopējais cilvēkam sniegtais nepieciešamais atbalsts būs tik efektīvs, cik veiksmīgi tiks īstenota sadarbība gan nozares iekšienē, gan ar institūcijām un citiem speciālistiem.

Tāpēc 2017. gadā Labklājības ministrija galveno uzsvaru sociālā darba attīstībā liks, lai stiprinātu un paaugstinātu sociālo darbinieku motivāciju, profesionālas kompetences pilnveidošanu, kā arī starpinstitūciju un starpnozaru sadarbības veicināšanu.

Jau iepriekš ziņots, ka Labklājības ministrija ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļu atbalstu palielinās pašvaldībām pieejamo atbalstu par pašvaldību sociālā darba speciālistu apmācībām un supervīzijam. Supervīzijas ir konsultācijas darba un profesionālās darbības jautājumos, to galvenais mērķis ir dot iespēju speciālistiem analizēt un izvērtēt savu profesionālo darbību, konstatēt problēmjautājumus un rast tiem risinājumus, kā arī attīstīt savu profesionālo kompetenci un pilnveidot kopējo sociālo pakalpojuma kvalitāti.

 

Informāciju sagatavoja:

Aija Bukova-Žideļūna

labklājības ministra preses sekretāre

Tel. 2947175; aija.bukova@lm.gov.lv