darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Reirs: sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi jāievieš efektīvi un jēgpilni | 20.01.2017.

Piektdien, 20. janvārī, labklājības ministrs Jānis Reirs viesojās Talsos, lai pārrunātu aktuālos nozares jautājumus. Īpaša vērība tikapievērsta darbam sociālajā dienestā, plānotajai sabiedrībā balstīto sociālo pakalpojumu (deinstitucionalizācijas) ieviešanai reģionā, kā arī aktuālajam nodarbinātībā.

Vizītes ietvaros labklājības ministrs viesojās Talsu novada pašvaldībā, kur tikās ardomes priekšsēdētājuAivaru Lācaru, vietniekiem Normundu Tropiņu un Daigu Feldmani, kā arī sociālā dienesta vadītāju Daci Zeļģi un vietnieci Mariku Grohjacku. Tikšanās laikā Jānis Reirs gan iezīmēja nozares darba prioritātes, gan sniedza konkrētas atbildes uz pašvaldību interesējošajiem jautājumiem par sabiedrībā balstīto sociālo pakalpojumu ieviešanu Talsu novadā un tuvākajā apkaimē.

„Mums ir līdzīga izpratne par sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pakāpenisku ieviešanu. Talsu novada pašvaldības idejas un kopējais redzējums ir pārdomāts. Sarunās īpaši iezīmējās, cik svarīgi ir plānot un attīstīt jēgpilnus un pārdomātus risinājumus un infrastruktūru tā, lai sociālie pakalpojumi pašvaldībā būtu efektīvi un tālāk attīstāmi arī ilgtermiņā,” pēc tikšanās uzsvēra labklājības ministrs Jānis Reirs.

Labklājības ministrs tikās arī ar uzņēmēju pārstāvjiem no Talsu Komersantu kluba, lai pārrunātu idejas un priekšlikumus cilvēku ar invaliditāti nodarbinātības veicināšanā. Pēc tikšanās Jānis Reirs uzsvēra: „Mūsu uzdevums valsts līmeni ir veidot tādu politiku, kas mudinātu uz ciešāku saskarsmi darba devējus un cilvēkus ar invaliditāti. Šie cilvēki vēlas strādāt, savukārt uzņēmēji saredz iespējas, kur un kā viņus iesaistīt. Tāpēc svarīgi ne tikai diskutēt par izmaiņām valsts politikā, bet arī stiprināt nevalstisko organizāciju lomu un mentoringu – izglītojot, informējot un motivējot.”

Tāpat labklājības ministrs apmeklēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Nodarbinātības valsts aģentūras filiāles, kur iepazinās ar darbiniekiem un ikdienas darbu.

Jau iepriekš ziņots, ka Nodarbinātības valsts aģentūra īsteno aktīvo nodarbinātības pasākumu cilvēkiem ar invaliditāti. Tā mērķis  ir bezdarbnieku nodarbināšana subsidētajās darba vietās, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti iekļaušanos sabiedrībā un iekārtošanos pastāvīgā darbā. Bezdarbnieki, kuri tiek iesaistīti pasākumā, pretendē uz finanšu atlīdzību pirmos četrus darba tiesisko attiecību mēnešus. Pieredze rāda, ka nereti darba attiecības tiek turpinātas, jo ir abpusēji izdevīgas. Sīkāka informācija par projektu www.nva.gov.lvvai Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs.

 

Informāciju sagatavoja:

Aija Bukova-Žideļūna,

labklājības ministra preses sekretāre

Tel. 2947175; aija.bukova@lm.gov.lv