Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Reirs: efektīva sociālā drošības sistēma ir katras dalībvalsts interesēs | 24.01.2017.

23. janvārī labklājības ministrs Jānis Reirs piedalījās Eiropas Komisijas rīkotā augsta līmeņa konferencē par Eiropas Sociālo tiesību pīlāru Briselē (Beļģijā).

Labklājības ministrs uzstājās sesijā par Ekonomiskās un monetārās savienības sociālo dimensiju. Savā uzrunā Jānis Reirs norādīja: „Labi strādājoši darba tirgi un efektīvas sociālās drošības sistēmas ir katras dalībvalsts interesēs.” Tāpat labklājības ministrs uzsvēra, ka Latvija ir mācījusies no citām dalībvalstīm, izmantojot dalībvalstu specifiskās rekomendācijas kā stimulu nepieciešamo izmaiņu veikšanai. Tajā pašā laikā jāuzsver, ka nav iespējams pilnībā pārlikt labās prakses piemērus no vienas dalībvalsts uz citu, jo to rezultāti dažādos apstākļos atšķiras. Tikai nacionālajā līmenī var vislabāk izvērtēt praktiskās iespējas pārņemt citu valstu labo praksi, izvērtējot saņemtos ieteikumus un fiskālās iespējas.

„Pēdējā laikā arī nacionālā līmenī – Latvijā – daudz runāts par Eiropas Komisijas ieceri veidot Eiropas Sociālo tiesību pīlāru. Eiropas Savienības dalībvalstu iedzīvotājiem ir svarīgi sajust sociālās, ekonomiskās un finansiālās situācijas uzlabošanos. Tāpēc tālākā darbā ar Eiropas Sociālo tiesību pīlāru būtiska ir pārdomāta un līdzsvarota pieeja, lai neradītu iedzīvotājos neadekvātas gaidas. Ja tas tiks ievērots, tad Pīlāra izveide var atbalstīt kopīgo mērķu sasniegšanu,” norādīja Jānis Reirs.

Eiropas Komisijas plānotais Eiropas Sociālo tiesību pīlārs iecerēts kā iespējams standarts vai vadlīnijas Eiropas Savienības dalībvalstu politikām, kas saistītas ar darba tirgu un labklājības sistēmām, lai tās pilnveidotu atbilstoši mūsdienu un nākotnes vajadzībām.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Aija Bukova-Žideļūna,

labklājības ministra preses sekretāre

Tel. 2947175; aija.bukova@lm.gov.lv