darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Reirs: sociālā uzņēmējdarbība – efektīva, atbildīga un ilgtspējīga | 27.01.2017.

Piektdien, 27. janvārī, labklājības ministrs Jānis Reirs Jelgavā atklāja Labklājības ministrijas organizēto reģionālo semināru par sociālo uzņēmumu veidošanas iespējām un atbalsta saņemšanas nosacījumiem.

Savā uzrunā Jānis Reirs uzsvēra: „Sociālie uzņēmumi ir uzņēmumi, kuru primārais mērķis nav gūt finansiālu labumu īpašniekiem, bet gan risināt sabiedrībai nozīmīgas problēmas. Sociālo uzņēmējdarbību varētu raksturot ar trim atslēgas vārdiem – efektīva, atbildīga un ilgtspējīga pieeja.”

Tāpat labklājības ministrs norādīja, ka tādējādi tiek radītas darbavietas, piemēram, personām ar invaliditāti vai jaunajām māmiņām, kas ne vienmēr var strādāt pilnu darba laiku. Sociālie uzņēmumi efektīvi ietekmē nodarbinātību kopumā, attīsta vietēja līmeņa uzņēmējdarbību, rada jaunas tehnoloģijas un galu galā īsteno sociālo integrāciju. Tāpat bieži izplatīta ir prakse, kad sociālie uzņēmumi sniedz tādus pakalpojumus un ražo tādas preces, kas netiek nodrošinātas citu uzņēmumu paspārnē.

„Tāpēc svarīgi, lai informācija par piedāvātajām iespējām sasniedz tos cilvēkus, kuriem tas visvairāk nepieciešams. Esmu pārliecināts, ka šādi uzņēmumi un iespēja darboties tajos veicinās sociālo atbildību sabiedrībā,” akcentēja labklājības ministrs Jānis Reirs.

No šī gada janvāra līdz 2022. gada 31. decembrim Labklājības ministrija īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu “Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai”. Tā ietvaros daudzi jau esošo un arī topošie uzņēmēji varēs saņemt atbalstu darbības uzsākšanai vai paplašināšanai. Papildus informācija un tuvāko semināru datumi pieejami Labklājības ministrijas mājaslapā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Aija Bukova-Žideļūna

labklājības ministra preses sekretāre

Tel. 2947175; aija.bukova@lm.gov.lv