darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Plānots papildināt Bāriņtiesu likumu | 07.02.2017.

Bāriņtiesu likumu ir plānots papildināt ar jaunu pantu, kurā reglamentēta ziņu apstrāde aizgādnības jomā. To paredz otrdien, 7. februārī, valdības sēdē atbalstītie “Grozījumi Bāriņtiesu likumā”, kas vēl jāpieņem Saeimai.

Atbilstoši šiem grozījumiem, turpmāk informācijas apstrādi par aizgādnībā esošām personām un aizgādņiem bāriņtiesas veiks Aizgādnības informācijas sistēmā, kas ir valsts informācijas sistēmas "Integrētā iekšlietu informācijas sistēma" sastāvdaļa. Līdz šim pastāvējušo katras bāriņtiesas izveidoto aizgādnības lietu reģistru, kas vairumā bāriņtiesu pastāv vienīgi papīra formātā, saskaņā ar likumprojektu attiecīgi aizstās jaunā Aizgādnības informācijas sistēma.

Noteikts arī informācijas apstrādes mērķis, institūcijas un personas, kurām ir tiesības saņemt un izmantot informācijas sistēmā iekļauto informāciju, institūcijas un personas, kuras sniedz informācijas sistēmai nepieciešamās ziņas, informācijas sistēmā iekļaujamo datu glabāšanas ilgums, kā arī informācijas sistēmas pārzinis.

Likumprojekts arī paredz precizēt gadījumus, kad bāriņtiesas priekšsēdētājs, bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieks vai bāriņtiesas loceklis ir atbrīvots no pienākuma atmaksāt pašvaldības domei izdevumus, kas tai radušies, lai bāriņtiesas priekšsēdētājs, bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieks vai bāriņtiesas loceklis varētu apgūt tiem paredzēto mācību programmu.

Likumprojekts ir ticis saskaņots ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Iekšlietu ministriju, Veselības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts kanceleju, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociāciju un Latvijas Zvērinātu notāru padomi.
Informāciju sagatavoja:
Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv