darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Rosina 2018. gada 30. aprīļa darba dienu pārcelt uz 21. aprīli | 23.02.2017.

Darba dienu, kas 2018. gadā iekrīt starp svētku dienu 1. maiju un brīvdienu 29. aprīli, no valsts budžeta finansējamās valsts pārvaldes iestādēs, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, paredzēts pārcelt uz sestdienu, 2018. gada 21. aprīli.

To paredz rīkojuma projekts „Par darba dienas pārcelšanu 2018. gadā”,kas ceturtdien, 23. februārī, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Spēkā esošais Darba likums paredz, ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. Gadījumā, ja darbinieks savas reliģiskās pārliecības vai citu pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darba dienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā.

2018. gadā ir viena darba diena, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, - pirmdiena, 30. aprīlis (iekrīt starp svētdienu, 29. aprīli un otrdienu, 1. maiju), tāpēc ir lietderīgi pārcelt iepriekš minēto darba dienu uz sestdienu. 

Darba dienu pārcelšana tiek īstenota jau daudzus gadus un kļuvusi par tradīciju, kuru sabiedrība kopumā atbalsta un vērtē pozitīvi.

Lai nodrošinātu sabiedrības līdzdalību, janvārī portālā www.visidati.lv  tika publicēta aptauja par darba dienu pārcelšanu 2018. gadā. aptaujā piedalījās 3715 respondentu, no kuriem 48 procenti bija par darbadienas pārcelšanu tieši uz 21. aprīli.

  

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv