Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Notiks konference sociālā darba speciālistiem | 24.03.2017.

Labklājības ministrs Jānis Reirs piektdien, 24. martā, plkst.10.00 atklāsministrijas rīkoto konferenci "Profesionālā integritāte sociālajā darbā II: Ētika sociālajā darbā”, kurā piedalīsies 450 sociālā darba speciālisti no visas Latvijas.

„Sociālā darba loma pieaug, tāpēc nepieciešama vienota izpratne par vērtībām, ētisku attieksmi un savstarpējo sadarbību ikviena nozares profesionāļa ikdienas darbā. Sociālā darba profesijas attīstība un pilnveide ir viens no visas sabiedrības labklājības veicināšanas stūrakmeņiem", uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

Konferences mērķis ir turpināt sarunu par profesionālo integritāti, šoreiz to skatot no profesionāla sociālā darba ētikas prizmas. Sociālā darba profesija ir balstīta cilvēktiesībās, tāpēc jo īpaši nozīmīga loma ir vērtībām, uz kurām balstās profesionāls sociālais darbs un tam tiek sekots šīm vērtībām.

Semināra norise plānota divās plenārsēdēs.  Pirmajā tiks runāts par profesionālās ētikas izpratni kā stūrakmeni sociālā darba praksē. Lektore Nensija Šērmane no ASV sniegs savu redzējumu par to, kāpēc ētiska sociālā darba prakse ir būtiska, savukārt zviedru Sociālo zinātņu profesionāļu apvienības pārstāvis Oke Strandbergs stāstīs par ētikas kodeksa lomu sociālajā darbā. Turpinājumā Sociālo darbinieku biedrība un Latvijas supervizora apvienība akcentēs konkrētus Latvijas sociāla darba prakses ētikas izaicinājumus. Konferences otrā daļā tiks piedāvāti iedvesmojoši organizāciju un profesionāļu pieredzes stāsti par ētisku sociālā darba praksi.

Konference domāta valsts un pašvaldību iestāžu un nevalstisko organizāciju sociāla darba speciālistiem, izglītības iestāžu mācībspēkiem un studentiem, kā arī citiem interesentiem. Tā notiks Rīgas Latviešu biedrības namā Merķeļa ielā 13 no plkst.10.00 līdz 18.00.

Savukārt konferences noslēgumā plkst. 16.00 notiks konkursa „Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2016” balvas pasniegšanas ceremonija.

Konferences gaitai būs iespējams sekot arī videotiešraidē Labklājības ministrijas tīmekļa vietnē www.lm.gov.lv.

Konference tiek īstenota ESF projekta Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās ietvaros. Projekts uzsākts 2015. gada aprīlī un turpināsies līdz 2022. gada decembrim.

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv