Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Reirs: “Padarīt senioru dzīvi labāku, nevis atraidīt” | 07.04.2017.

Piektdien, 7. aprīlī, labklājības ministrs Jānis Reirs piedalījās Zemgales reģiona pensionāru organizāciju apvienības sanāksmē. Atsaucoties Zemgales reģiona pensionāru organizāciju apvienības vadītāja Jāņa Felsberga uzaicinājumam, ministrs informēja par nozaresaktualitātēm, kā arī gan īstermiņā, gan ilgtermiņā risināmiem jautājumiem, kas būtiski un nozīmīgi senioru ikdienā.

„Ikviens seniors ir pelnījis cieņpilnu attieksmi no valsts, lai šodiena būtu labāka par vakardienu. Strādājot pie likumdošanas iniciatīvām, esam izveidojuši labu sadarbību ar Saeimas atbildīgo komisiju. Mūsu sadarbības un normatīvo aktu izstrādes princips balstās tajā, lai labas un pareizas idejas palīdzētu īstenotu, nevis noraidītu. Regulējums jāveido mērķtiecīgi un ar izpratni, ka pensionāriem nepieciešams nodrošinājums un stabilitāte. Šajā saistībā savu kā labklājības ministra galveno uzdevumu redzu stabilu un pārredzamu sociālās apdrošināšanas budžetu,” uzsvēra Jānis Reirs.

Ministrs informēja, ka Labklājības ministrijā ir sagatavots vidēja termiņa politikas plānošanas dokuments „Plāns minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanai 2018.-2020. gadam”. Tā ietvaros paredzēti konkrēti atbalsta pasākumi nabadzības un ienākumu nevienlīdzības riskiem visvairāk pakļautajām sabiedrības grupām, tai skaitā pensijas vecuma iedzīvotājiem. 2018.gadā paredzēta vecuma pensiju pārskatīšana (indeksācija), ņemot vērā apdrošināšanas stāžu. Savukārt 2019. gadā paredzēta minimālo pensiju bāzes paaugstināšana un valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta pārskatīšanu (pensijas vecumu sasniegušajiem) uz 94 eiro (līdz šim 49,08 eiro). 2020. gadā paredzētsnoteikt vienotu dzīvokļa pabalsta tvērumu visā valstī, kā arī noteikt vienotu maznodrošinātās personas ienākumu līmeni.

Sanāksmes noslēgumā Jānis Reirs pateicās sanākušajiem senioriem par plašo apmeklētību, interesanto, izpratnes pilno un konstruktīvo diskusiju, kā arī aicināja arī turpmāk aktīvi iesaistīties un sniegt savus priekšlikumus.

 

Informāciju sagatavoja: Aija Bukova-Žideļūna

labklājības ministra preses sekretāre

Tel. 2947175; aija.bukova@lm.gov.lv