darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Profesiju klasifikatoru regulēs jauni MK noteikumi | 23.05.2017.

No Profesiju klasifikatora svītrotas 269 profesijas, kas nav aktuālas darba tirgū. Vienlaikus klasifikators papildināts ar 80 jaunām profesijām, 83 profesijām precizēti to nosaukumi. Profesiju klasifikatorā izmainīta forma, t.i., klasifikācija tagad būs tabulu veidā, lai tā lietotājam būtu vieglāk un saprotamāk atrast nepieciešamo profesiju un tās kodu.

Iepriekšminēto nosaka Ministru kabineta noteikumi „Noteikumi par Profesiju klasifikatoru, profesijai atbilstošiem pamatuzdevumiem un kvalifikācijas pamatprasībām”, kas otrdien, 23. maijā, pieņemti valdības sēdē.

Jaunajā Profesiju klasifikatorā 154 profesijas ir pārceltas uz citu profesiju atsevišķo grupu, radītas 13 apvienotas profesijas, kā arī precizēti profesiju grupu apraksti, profesiju pamatuzdevumu un kvalifikācijas pamatprasību apraksti.

Profesiju klasifikatora mērķis ir uzskaitīt profesiju sarakstu, profesijai atbilstošos pamatuzdevumus un kvalifikācijas pamatprasības, lai nodrošinātu valstī starptautiskai praksei atbilstošu darbaspēka uzskaiti un salīdzināšanu.

Ar jaunajiem MK noteikumiem būs iespējams iepazīties LM mājaslapā - www.lm.gov.lv/text/80/

Jauno MK noteikumu izstrādē piedalījās visu ministriju, Valsts kancelejas pārstāvji un citi eksperti, kā arī tajos ir iestrādāti priekšlikumi Profesiju klasifikatora aktualizēšanai, kas iesniegti Labklājības ministrijā no 2016. gada 1. maija līdz 2016. gada 1. oktobrim.

Jaunie MK noteikumi par Profesiju klasifikatoru stāsies spēkā 2017. gada 1. jūnijā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv