Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Notiks starptautiska konference “Novērst vardarbību pret bērniem – kā īstenot labu un koordinētu sadarbību” | 27.05.2017.

Trešdien, 31. maijā, Latvijas Republikas Saeimas Sociālo un darba lietu komisija sadarbībā ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO), Labklājības ministriju (LM) un Veselības ministriju (VM) organizē starptautisku konferenci “Novērst vardarbību pret bērniem – kā īstenot labu un koordinētu sadarbību?”.

Konferences mērķis ir analizēt situāciju Latvijā, kā arī apspriest starptautisko ekspertu piedāvātos efektīvākos risinājumus vardarbības pret bērniem novēršanai. Pasākumā piedalīsies Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Saeimas sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča, labklājības ministrs Jānis Reirs, veselības ministre Anda Čakša, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, tiesībsargs Juris Jansons, Saeimas deputāti, Latvijas un starptautiskie eksperti, kā arī dažādu jomu speciālisti.

Ar ziņojumu par situācijas analīzi šajā jomā uzstāsies Latvijas Universitātes asociētā profesore Aivita Putniņa, par efektīvāku starpresoru sadarbības nepieciešamību runās PVO Eiropas reģionālā biroja pārstāvis dr.Dinešs Sethi (Dinesh Sethi).

Tāpat kā citās pasaules valstīs, arī Latvijā, ir būtiski pielikt vēl intensīvākas pūles un stiprināt agrīnu vardarbības novēršanas sistēmu, lai jau pēc dažiem signāliem, kas liecina vai var liecināt par bērnu atstāšanu novārtā un vardarbības risku, sekotu savlaicīga un saskaņota dažādu institūciju rīcība. Saskaņā ar PVO pētījumu datiem Eiropas reģionā katru gadu vardarbīgas izturēšanas dēļ reģionā mirst apmēram 850 bērni līdz 15 gadu vecumam; no seksuālas vardarbības cieš 18 miljoni bērnu; no fiziskas vardarbības cieš 44 miljoni bērnu; no emocionālas vardarbības cieš 55 miljoni bērnu.

Valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji, kas vēlas piedalīties konferencē, aicināti pieteikties elektroniski, rakstot uz e-pasta adresi – konference@lm.gov.lv.

 

DARBA KĀRTĪBA pdf.gif - 641 B

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv