darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrs sveiks Ģimenei draudzīgos komersantus | 29.05.2017.

Trešdien, 31. maijā, labklājības ministrs Jānis Reirs sveiks uzņēmumus, kuri šogad ieguvuši Ģimenei draudzīga komersanta statusu, kas apliecina interesi savā ikdienas darbībā īstenot ģimenei draudzīgus uzņēmējdarbības principus. Šogad Ģimenei draudzīgie komersanti tiek godināti jau desmito reizi.

Ģimenei draudzīga komersanta statusu Labklājības ministrija (LM) piešķir uzņēmumiem, kas īsteno ģimenei draudzīgu politiku gan savā komercsabiedrībā, gan plašākas sabiedrības kontekstā, piemēram, sniedzot pakalpojumus, nodrošinot atbilstošu vidi. Vienlaikus ir noteikts princips, ka statusu nevar saņemt uzņēmums, kura darbība vai produkcija jebkādā veidā ir bērnam un ģimenei nedraudzīga, piemēram, tabakas izstrādājumi, alkohols, ieroči u.c.

Statuss tiek piešķirts, uzņēmumus vērtējot pēc dažādiem kritērijiem. Piemēram, vērtē telpu un aprīkojuma atbilstība bērna vajadzībām, tai skaitā, bērnam ar īpašām vajadzībām un ģimenes ar bērniem vajadzībām. Tāpat vērtē arī nodarbināto veselības aizsardzību darba vietā, uz klientu orientētu pakalpojumu sniegšanu, atbalsta nodrošināšanu bērniem un ģimenēm veltītiem pasākumiem, iesaistīšanos labdarības pasākumos, kā arī komersanta politikas orientāciju uz darbinieku efektīvu darba un ģimenes dzīves saskaņošanu, piemēram, nodrošinot attālinātā darba, elastīga vai saīsināta darba laika iespējas u.c.

Uzņēmumi, kuriem piešķir statuss, saņems uzlīmi un statusa apliecinājumu, kuru var novietot darbiniekiem un klientiem redzamā vietā. Tāpat uzņēmums iegūst tiesības Ģimenei draudzīga komersanta statusa logotipu izmantot interneta mājaslapā, plašsaziņas līdzekļos un darba sludinājumos. Statuss tiek piešķirts uz vienu gadu.

Ģimenei draudzīga komersanta kustība sākās un tās vērtēšanas kritērijus izstrādāja jau 2006. gadā, bet kopš 2010. gada LM sadarbojas ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu, kur Ilgtspējas indeksa ietvaros profesionāla ekspertu komisija ir pilnveidojusi vērtēšanas kritērijus, nosakot tos arī ģimenei draudzīgam komersantam atbilstošus.

Ģimenei draudzīga komersantu sveikšana notiks trešdien, 31. maijā, plkst.9.30 RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O6, Durbes ielā 4.

Infografika pdf.gif - 641 B

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv