darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Precizēs valsts sociālās aprūpes centru nolikumus | 24.01.2008.

24.01.2008. Saskaņojot valsts sociālās aprūpes centru nolikumus ar grozījumiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, plānots, ka labklājības ministrs ar Sociālo pakalpojumu pārvaldes (SPP) starpniecību realizēs padotību pār šiem centriem.

Tas noteikts Labklājības ministrijas (LM) izstrādātajos grozījumos Ministru kabineta noteikumos par sociālās aprūpes centru (SAC) Ziedkalne, Pļavnieki, Kalkūni, Veģi, Jugla, Jelgava, Dundaga, Aizvīķi, Allaži, Ezerkrasti nolikumiem. Minētie grozījumi šodien, 24.janvārī, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Grozījumi noteikumos vēl būs jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāapstiprina valdībā.

2007.gada jūnijā Saeimā pieņemtie grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā  precizē LM un SPP funkcijas sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības jomā, kā arī nosaka, ka labklājības ministrs ar SPP starpniecību realizē padotību pār valsts sociālās aprūpes centriem.

Saistībā ar to, ka pēdējos gados bērnu sociālās aprūpes centros (BSAC) ir būtiski samazinājies bērnu skaits, plānots, ka BSAC „Ezerkrasti" un „Kalkūni" valsts apmaksātus pakalpojumus varēs saņemt arī pieaugušie. Abos minētajos centros telpu pārstrukturizācijas rezultātā izveidotas vidēji 30 vietas pieaugušiem ar smagiem garīga rakstura traucējumiem.

Tāpat paredzēts, ka BSAC „Pļavnieki" aprūpēs bērnus invalīdus līdz 18 gadu vecumam ar garīgās attīstības traucējumiem. Tādējādi bērni arī turpmāk varēs dzīvot ierastajā vidē. Līdz šim šajā centrā dzīvojošiem bērniem, sasniedzot 4 gadu vecumu, bija jāpārceļas uz citu sociālās aprūpes centru.  

Saskaņojot sociālās aprūpes centru nolikumus ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumu, LM turpina izstrādāt grozījumus arī pārējos noteikumos par sociālās aprūpes centru nolikumiem.

Informāciju sagatavoja:

Juris Vīgulis, Komunikācijas departamenta sabiedrisko attiecību speciālists, 7021590, 26184007, juris.vigulis@lm.gov.lv 

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 7021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv