Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
J. Reirs piedalās ES Nodarbinātības un sociālās politikas ministru padomes sanāksmē | 23.10.2017.

Š.g. 23. oktobrī Luksemburgā notiek Eiropas Savienības (ES) Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomes sanāksme, kurā piedalās arī labklājības ministrs Jānis Reirs. Tajā tiks izskatīti priekšlikumi direktīvai par darbinieku norīkošanu pakalpojumu sniegšanai, regulai par sociālās drošības sistēmu koordinēšanu, kā arī kopīgai proklamācijai par Eiropas Sociālo tiesību pīlāru. Tāpat Nodarbinātība komiteja un Sociālās aizsardzības komiteja sniegs informāciju par nodarbinātības un sociālajiem izaicinājumiem.

Eiropas Sociālo tiesību pīlārs aptver 20 principus un tiesības šādās trīs jomās: vienlīdzīgas iespējas un darba tirgus pieejamība, taisnīgi darba apstākļi un sociālā aizsardzība un iekļaušana. Latvija atbalsta iestāžu kopīgās proklamācijas par Eiropas Sociālo tiesību pīlāru parakstīšanu. Parakstīšana varētu notikt Gēteborgas samitā 2017.gada 17.novembrī.

Sanāksmes laikā ir plānots panākt vienošanos par direktīvu par darbinieku norīkošanu pakalpojumu sniegšanai. Latvija ir interesēta, lai direktīva, no vienas puses, neuzliek Latvijas uzņēmējiem nesamērīgu ekonomisko slogu, nosūtot darbinieku darbam citā ES dalībvalstī, un, no otras puses, nodrošina nosūtīto darbinieku aizsardzību. Tāpat ir būtiski, lai tiktu ņemts vērā transporta nozares īpašais raksturs darbinieku nosūtīšanas kontekstā.

Plānota arī vienošanos par regulas par sociālās drošības sistēmu koordināciju atsevišķām sadaļām attiecībā uz vienlīdzīgu attieksmi un piemērojamo likumdošanu. Latvijas atbalsta vienošanos šajos jautājumos, novērtējot to, ka regulējuma modernizēšanā tiek saglabāti esošie koordinācijas pamatprincipi.