Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Reirs: Svarīgi mazināt nabadzības riskus un veicināt godīgu nodokļu nomaksu | 27.10.2017.

Piektdien, 27. oktobrī, konferencē „Nacionālais attīstības plāns 2020 - pusceļā: vai Latvija sasniegs izvirzītos mērķus?" labklājības ministrs Jānis Reirs uzsvēra, cik būtiski ir mazināt nevienlīdzību un nabadzības riskus, kas visvairāk skar ģimenes ar bērniem un seniorus.

Ministrs atkārtoti uzsvēra: "Pensionāriem papildus jau esošajām pensijām ir jāsaņem viens procents no bērnu samaksātajiem sociālajām iemaksām. Šāda sistēma gan veicinās nodokļu maksāšanu, gan paaudžu solidaritāti."

Ministra priekšlikums paredz, ka 1% punkts no valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām, kas tiek novirzītas pensiju apdrošināšanai, tiks papildus samaksāts katra nodokļu maksātāja vecākiem - pensionāriem.

Piemēram, ja algas apmērs ir 720 eiro, tad vecākiem novirzītais 1% būtu 7,20 eiro mēnesī. Ja šo summu saņems abi vecāki, tad tā tiks sadalīta uz pusēm.

Šādu atbalstu saviem vecākiem sniegs tikai tie nodokļu maksātāji, kuri tos maksā vispārējā režīmā ar likmi 35,09%. Turklāt, jo vairāk ir bērnu, kas maksā nodokļus Latvijā, jo lielāku pensijas piemaksu saņems vecāki.

Šī priekšlikuma īstenošanai Labklājības ministrija veidos darba grupu, iesaistot pēc iespējas plašāku sabiedrības pārstāvniecību, jo ir nepieciešams rūpīgi izsvērt tiesiskos, ekonomiskos un sociālos aspektus, kā arī ar administrēšanu saistītus jautājumus. Plānots, ka darba grupa uzsāks darbu jau šogad un priekšlikumus izstrādās līdz 2018.gada jūlijam.