Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Vidzemes Augstskolā forumā “Sociālā uzņēmējdarbība kā iespēja veidot iespēju” saruna par cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību | 07.11.2017.

Kāda ir sociālo uzņēmumu loma un iespējas iekļaujošas nodarbinātības veidošanā? Kāds atbalsts nepieciešams, lai cilvēks ar invaliditāti varētu strādāt? Un kas nepieciešams, lai pats sociālais uzņēmums būtu veiksmīgs? Uz šiem un citiem jautājumiem meklēs atbildes Vidzemes Augstskolā 9. novembrī, kur aicināti tikties esošie un topošie uzņēmēji, nevalstiskās organizācijas, nodarbinātības politikas veidotāji un citi interesenti. 

Forumā par to, ko nozīmē sociālā uzņēmējdarbība un kāds atbalsts pieejams Latvijā tās attīstībai stāstīs Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis. Sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Anna Broka iepazīstinās ar sociālo uzņēmējdarbību kā vienu no iespējām nodarbināt cilvēkus ar invaliditāti. Valmieras Invalīdu biedrības „Atspēriens” valdes priekšsēdētāja Ilga Mauriņa un Camphill nodibinājuma “Rožkalni” valdes priekšsēdētāja Ieva Zunde dalīsies pieredzē radīt darba iespējas cilvēkiem ar invaliditāti. Savukārt korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta valdes locekle Dace Helmane atbildēs uz jautājumu, kāpēc uzņēmumam ir izdevīgi būt sociāli atbildīgam.

Forums notiks 2017. gada 9. novembrī, 11:00 – 14:00, Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes T 106 auditorijā, Valmierā, Tērbatas ielā 10.

Foruma darba kārtība un runātāju apraksti

Reģistrācija dalībai 

Plašāka informācija par forumu ciklu

Šis ir viens no pieciem forumiem Latvijas augstskolās, kuru laikā ar studentiem – topošajiem nozaru speciālistiem – tiek pārrunātas cilvēku ar invaliditāti iespējas iekļauties sabiedrībā – mācīties, izvēlēties karjeru atbilstoši savām interesēm, strādāt un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Forumos tiek runāts arī par vairāku Eiropas Sociālā fonda projektu ieguldījumu iekļaujošas sabiedrības un nodarbinātības attīstībā Latvijā. 

Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece: Topošos speciālistus - studentus – vēlamies uzrunāt, jo tieši viņi ir tie, kas veidos Latvijas nākotni. Viņi ir tie, kas pieņems lēmumus, ko pieņemt darbā, kas iedrošinās jauniešus ar invaliditāti studēt, uzsākt uzņēmējdarbību, sniegs tiem atbalstu, kas liks aizdomāties apkārtējiem par viņu attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti. Tikai tā var kopīgi veidot drošu un visiem pieejamu vidi, stiprinot Latviju.

Forumu cikls norisinās ar Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.10.1.2.0/15/TP/009 “Tehniskā palīdzība publicitātei un sabiedrības informēšanai Labklājības jomā (1.kārta)” atbalstu.

Papildu informācijai:

Inita Kabanova

Labklājības ministrijas

Eiropas Savienības struktūrfondu departamenta komunikācijas projekta vadītāja 

inita.kabanova@lm.gov.lv 

67782957, 28323460

 

esf_ansamblis.png - 37.15 KB