darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
LLU forumā “Iekļaujoša nodarbinātība – pienākums, privilēģija vai izdevība” saruna par cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību | 14.11.2017.

Daudzi no 170 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kam ir noteikta invaliditāte, nespēj atrast darbu. Vai šiem “slepenajiem resursiem” ir dota iespēja īstenot savu potenciālu? Kādas ir iespējas strādāt parastā uzņēmumā un kad nepieciešams īpašs sociālais uzņēmums? Kāds atbalsts nepieciešams un kāds pieejams darba devējiem? Uz šiem un citiem jautājumiem meklēs atbildes forumā Latvijas Lauksaimniecības universitātē 15. novembrī, kur tiksies esošie un topošie uzņēmēji, nevalstiskās organizācijas, nodarbinātības politikas veidotāji un citi interesenti.
 
Forumā par to, ko nozīmē sociālā uzņēmējdarbība un kāds atbalsts pieejams Latvijā tās attīstībai, stāstīs Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece. Ar nodarbinātības iespējām cilvēkiem ar invaliditāti iepazīstinās Nodarbinātības valsts aģentūras Jelgavas filiāles vadītāja Inga Lejiņa, bet sociālas uzņēmējdarbības akseleratora “New Door” dibinātāja  Diāna Lapkis apskatīs sociālo uzņēmējdarbību kā iespēju nodarbināt cilvēkus ar invaliditāti. Praktiskus padomus par universālā dizaina principu darba vietu iekārtošanā sniegs “Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons”” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis. Foruma turpinājumā biedrības “Radošo domu un darbu centrs “Svētelis”” vadītāja Ingrīda Grīnberga, SIA “Jelgavas tipogrāfija” personāla vadītāja Ligita Makstniece, biedrības “Invalīdu atbalsta centrs “Saulesstars” valdes priekšsēdētāja Anita Kaulēna, kažokādu drēbnieks Jānis Nagliņš un datu ievades speciālists Uldis Koškins dalīsies savā pieredzē.
 
Forums notiks 2017. gada 15. novembrī, 9:30 – 12:15, Latvijas Lauksaimniecības universitātes  Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes 212. auditorijā, Jelgavā, Svētes ielā 18. Aicinām sekot pasākuma tiešraidei internetā: https://youtu.be/Y5qkL2cDeig
 
 
Šis ir viens no pieciem forumiem Latvijas augstskolās, kuru laikā ar studentiem – topošajiem nozaru speciālistiem – tiek pārrunātas cilvēku ar invaliditāti iespējas iekļauties sabiedrībā – mācīties, izvēlēties karjeru atbilstoši savām interesēm, strādāt un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Forumos tiek runāts arī par vairāku Eiropas Sociālā fonda projektu ieguldījumu iekļaujošas sabiedrības un nodarbinātības attīstībā Latvijā.
 
 
Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece: Topošos speciālistus - studentus – vēlamies uzrunāt, jo tieši viņi ir tie, kas veidos Latvijas nākotni. Viņi ir tie, kas pieņems lēmumus, ko pieņemt darbā, kas iedrošinās jauniešus ar invaliditāti studēt, uzsākt uzņēmējdarbību, sniegs tiem atbalstu, kas liks aizdomāties apkārtējiem par viņu attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti. Tikai tā var kopīgi veidot drošu un visiem pieejamu vidi, stiprinot Latviju.
 
Forumu cikls norisinās ar Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.10.1.2.0/15/TP/009 “Tehniskā palīdzība publicitātei un sabiedrības informēšanai Labklājības jomā (1.kārta)” atbalstu. 
 
 
esf_ansamblis.png - 37.15 KB