darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre: nozares ģenerālvienošanās paliek spēkā | 14.01.2009.

Šogad saglabāsies vairāki pērn noslēgtās ģenerālvienošanās nosacījumi, tādējādi šajos krīzes apstākļos nodrošinot pēc iespējas labvēlīgāku situāciju valsts sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūciju darbiniekiem, par to šodien Labklājības ministrijā (LM) notikušajās sarunās vienojās labklājības ministre Iveta Purne ar nozares arodbiedrību pārstāvjiem.

„Iepriecina, ka pašreizējā situācijā kopīgu diskusiju rezultātā tomēr izdevies saglabāt ģenerālvienošanās nosacījumus attiecībā uz ārstniecības personu, sociālo darbinieku, sociālo aprūpētāju un audzinātāju atvaļinājumiem, piemaksām un kvalifikācijas paaugstināšanas iespējām," atzīst labklājības ministre I.Purne.

Vienlaikus, ņemot vērā valdības lēmumu par strādājošo skaita samazināšanu valsts pārvaldē, ministre aicināja nozares arodbiedrības apsvērt iespēju 2009.gadā atteikties no saīsinātā darba laika noteikšanas 38,5 stundu apmērā.

Diskusiju par iespējamiem grozījumiem ģenerālvienošanās saturā paredzēts turpināt pēc tam, kad no nozares arodbiedrībām tiks saņemtas atbildes uz labklājības ministres aicinājumu.

Atgādinām, ka šodien notika ministres un LM speciālistu tikšanās ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību, Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrību un Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienību pārstāvjiem. Tās laikā pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar pērn februārī noslēgtās ģenerālvienošanās izpildi. Diskusijas notika, ņemot vērā Saeimā apstiprinātos likumus „Par valsts budžetu 2009.gadam" un „Par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009.gadā".   

Ģenerālvienošanās mērķis - ar sociālā dialoga palīdzību uzlabot valsts sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūciju personāla un finanšu resursu vadību, valsts sociālās aprūpes un rehabilitācijas uzdevumu izpildi, kā arī darba attiecības, pārvaldes, saziņas un līdzdalības formas.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.