darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre vienojas ar Krievijas vēstnieku par sociālās drošības jautājumu aktualitāti | 15.01.2009.

Labklājības ministre Iveta Purne (ZZS) šodien tikās ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, lai pārrunātu sociālās drošības jautājumus, jo īpaši pievērošot uzmanību to personu situācijai, kuru pensiju nodrošinājums netiek īstenots valsts sociālās apdrošināšanas sistēmas ietvaros.

Tikšanās laikā tika pārrunāta Labklājības ministrijas un Krievijas Federācijas Veselības aizsardzības un sociālās attīstības ministrijas Vienošanās projekta par Līguma par sadarbību sociālās drošības jomā piemērošanu (turpmāk - Vienošanās projekts) izstrādes gaita. Ministre un Krievijas vēstnieks Vešņakova kungs pārrunāja iespējamo Vienošanās projekta parakstīšanas termiņu.

Atzīstot abu valstu ievērojamās atšķirības dažādu saskaņošanas procedūru piemērošanai, labklājības ministre Iveta Purne atzina, ka „ir nepieciešams  ilgāks laiks, lai tehniski saskaņotu Vienošanās projektu, taču ceram, ka februārī paredzētā trešā abu valstu ekspertu tikšanās būs pēdējā un vienošanās tiks parakstīta iespējami drīzākā laika posmā".

Ministre un Krievijas vēstnieks bija solidāri jautājumā, ka ir jāpanāk intensīvāka abpusējā sadarbība pie Vienošanās projekta, lai nodrošinātu līguma stāšanos spēkā.

 „Laikā, kad sociālās drošības jautājumi ir svarīgi ikvienam Latvijas iedzīvotājam, ir būtiski  garantēt arī to personu sociālo drošību, kas Latvijā nonākuši dažādu apstākļu dēļ un  kuriem pašreizējā sociālās apdrošināšanas sistēma nekompensē ienākumu, kas iegūti Krievijas Federācijā,  aizvietojuma izmaksu " uzsvēra labklājības ministre.

Atgādinām, ka 2007.gada 18.decembrī Latvijas Republika un Krievijas Federācija parakstīja Līgumu par sadarbību sociālās  drošības jomā. Līgums tika ratificēts 2008.gada 23.oktobrī, taču vēl nav notikusi apmaiņa ar ratifikācijas rakstiem un tas nav spēkā. Pašreiz tiek turpināts aktīvs darbs pie Vienošanās projekta izstrādes pabeigšanas, kas atrunās tehniskās sadarbības aspektus un kompetento institūciju sadarbības procedūru.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv