darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre Čehijā diskutēs par mobilitāti | 21.01.2009.

Labklājības ministre Iveta Purne rīt, 22.janvārī, dosies uz Luhačovici (Čehija), lai piedalītos Eiropas Savienības nodarbinātības un sociālo lietu politikas ministru neformālajā sanāksmē, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta mobilitātei.

Tikšanās laikā klātesošie diskutēs par dažādiem mobilitātes aspektiem, t.sk., gan par mobilitāti no darba vietas uz darba vietu (arī starp profesijām), gan par ģeogrāfisko mobilitāti, uzsverot darba meklētāju kustību dalībvalstī un starp dalībvalstīm, gan arī par sociālo iekļaušanu, īpašu akcentu liekot uz to iedzīvotāju reintegrāciju (mobilitāti), kuri ir pakļauti sociālās atstumtības riskam. Sanāksmes devīze ir „Mobilitāte - tilts starp darba tirgus pieprasījumu un darba spēka piedāvājumu".

„Brīva darbaspēka kustība Eiropā ir liels ieguvums gan tiem cilvēkiem, kuri atrod darbu citā valstī, gan pašām uzņēmējvalstīm. To ļoti skaidri parādīja arī Eiropas Komisijas pagājušā gada nogalē publiskotie secinājumi par darbaspēka kustības ietekmi uz darba tirgu. Tomēr mēs redzam, ka arī mobilitātei ir ēnas puses. Lai tās samazinātu, Eiropas Komisijai ir jāturpina pārraudzīt un analizēt migrējošo strādnieku nodarbinātības situāciju, tajā skaitā jautājumā par nedeklarētās nodarbinātības novēršanu un cīņu pret ēnu ekonomiku," norāda labklājības ministre I.Purne.

Paužot viedokli par darbaspēka mobilitāti, ministre uzsver, ka „krīzes apstākļos iedzīvotājiem jāpiedāvā apmācības un kvalifikācijas celšana, lai paaugstinātu profesionālo mobilitāti un pāreju uz pieprasītākajām profesijām un nozarēm."

I.Purne norāda, ka Latvijā ļoti nozīmīga ir efektīva aktīvās nodarbinātības politikas ieviešana, īpaši reģionos, kur nodarbinātības situācija ir nelabvēlīga. Pašreizējā situācijā, kad mūsu valstī vienlaikus samazinās darba vietas un arī valsts budžeta iespējas investēt aktīvās nodarbinātības pasākumos, vienīgā iespēja ir uzlabot pasākumu efektivitāti, precīzāk izvēloties mērķa grupas, kurām atbalsts ir visvairāk vajadzīgs.

Lai veicinātu aktīvo nodarbinātības pasākumu atbilstību klientu specifiskajām vajadzībām, Latvijā ir noteiktas aktīvajos nodarbinātības pasākumos iesaistāmās mērķa grupas - jaunieši, cilvēki ar invaliditāti, pirmspensijas vecuma cilvēki, personas pēc bērna kopšanas perioda beigām.

Šobrīd galvenā vērība tiek pievērsta tādiem tradicionālajiem aktīvās darba tirgus politikas pasākumiem, kuri īstenoti jau iepriekšējos gados un pierādījuši savu efektivitāti. Tie ir profesionālā apmācība, pārkvalifikācija un kvalifikācijas paaugstināšana, pasākumi konkurētspējas paaugstināšanai, subsidētās darba vietas.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.