darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Sekmēs jaunu specializēto darbnīcu izveidi cilvēkiem ar redzes traucējumiem | 22.01.2009.

Lai efektīvāk nodrošinātu cilvēkiem ar redzes traucējumiem iespējas saņemt sociālos pakalpojumus, Sociālo pakalpojumu pārvalde sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību varēs saņemt Eiropas fondu atbalstu jaunu specializēto darbnīcu izveidošanai cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Šim nolūkam Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas fondu atbalstu turpmāko piecu gadu laikā plāno ieguldīt vairāk kā 700 tūkst. latu jaunu specializēto darbnīcu izveidei un vides pieejamības uzlabošanai.

Tādējādi cilvēki ar redzes traucējumiem sociālos pakalpojumus varēs saņemt četrās jaunās specializētajās darbnīcās, no kurām viena atradīsies Rīgā, viena Kurzemē, kā arī divas Latgalē. Tāpat iecerēts uzlabot vides pieejamību 6 rehabilitācijas un dienas centros.

To paredz šodien, 22.janvārī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi ES fondu Darbības programmā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) aktivitāti infrastruktūras pilnveidošanai.

Latvijā nopietnas redzes problēmas ir aptuveni 40 000 iedzīvotājiem, bet aptuveni 7000 ir praktiski neredzīgi. Tāpēc, lai  nodrošinātu pakalpojumu pieejamību visiem klientiem, rehabilitācijas centros nepieciešama vides pieejamības uzlabošana. Pēc sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas daļa klientu uzsāk mācības vai iesaistās darba tirgū, bet daļai klientu nodarbinātības uzsākšanai ir nepieciešams īpašs atbalsts, ko var nodrošināt specializētajās darbnīcās.

LM ir viena no ES fondu apsaimniekošanas institūcijām, kas atbild par projektu atbilstību nozares politikai un nodrošina efektīvu struktūrfondu līdzekļu izmantošanu nodarbinātības un sociālās iekļaušanas jomā. No 2008. līdz 2013.gadam ar 21 ES fondu līdzfinansēta projektu konkursa aktivitāšu palīdzību labklājības nozarē plānots iegultīt 102,9 miljonus latu no Eiropas Sociālā fonda un 13,7 miljonus latu no ERAF.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv