darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Latvija plāno ratificēt Eiropas Sociālās drošības kodeksu | 28.01.2009.

Izvērtējot Latvijas noteikumu atbilstību Eiropas Sociālās drošības kodeksa prasībām, Latvija plāno ratificēt vairākas šī Kodeksa normas, kas saistītas ar sociālās aizsardzības nodrošināšanu iedzīvotājiem

Šo ieceri, kas ietverta Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajā likumprojektā par Eiropas Sociālās drošības kodeksu, vakar, 27.janvārī, akceptēja valdība.

Lēmums par Eiropas Sociālās drošības kodeksa normu ratificēšanu balstās uz Latvijas sociālās drošības sistēmas atbilstības izvērtējumu Kodeksa  prasībām.

Pamatojoties uz izvērtējumā iegūtajiem secinājumiem, LM eksperti sadarbībā ar Veselības ministriju par atbilstošiem ratifikācijai atzina Kodeksa  prasību normas, kas attiecas uz medicīnas aprūpi, slimības, bezdarbnieka, maternitātes pabalstu un  vecuma pensiju nodrošināšanu.   

Latvijai šīs normas būs saistošas pēc to ratifikācijas Saeimā.  

Eiropas Sociālās drošības kodeksu Latvija parakstīja 2003.gadā. Pašlaik to parakstījušas 25 valstis, bet 20 no tām to arī ratificējušas. Kodeksa mērķis ir panākt lielāku vienotību starp Eiropas Padomes dalībvalstīm, sekmējot valstu sociālās politikas progresu, kā arī garantēt noteiktajiem standartiem atbilstošu minimālo līmeni sociālo pakalpojumu nodrošināšanā. Tā normas nosaka, kādi standarti valstij jāsasniedz, bet katrai valstij ir dota iespēja pašai noteikt veidus, kā tos sasniegt.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv