darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre: sociālās aprūpes darbiniekiem jāsaglabā sociālās garantijas un darba vietas | 28.01.2009.

Ņemot vērā situāciju valsts pārvaldē, Labklājības ministre Iveta Purne ar nozares arodbiedrību pārstāvjiem šodien parakstīs vienošanos par labvēlīgu apstākļu nodrošināšanu un darba vietu saglabāšanu sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūciju darbiniekiem.

Parakstītā vienošanās būs pērn februārī noslēgtās ģenerālvienošanās daļa, kas paredzēs arī šogad saglabāt vairākus šī dokumenta nosacījumus.

„Diskutējot ar sociālajiem partneriem, pieņēmām lēmumu, ka arī šajos krīzes apstākļos ir  jānodrošina labvēlīgi apstākļi un jāsaglabā darba vietas sociālo aprūpes centru un rehabilitācijas institūciju darbiniekiem. Īpaši jāņem vērā tas, ka šie centri galvenokārt atrodas rajonos, kur atrast citu darba vietu ir sarežģīti," norāda I.Purne.

Parakstītā vienošanās paredzēs, ka viszemāk apmaksātajiem darbiniekiem, proti, sociālajiem aprūpētājiem, tiks noteikta mēnešalga ne zemākas kā 200 lati. Līdz šim noteiktā zemākā mēnešalga bija 180 lati.

Tāpat sociālajiem darbiniekiem, sociālajiem rehabilitētājiem, aprūpētājiem un audzinātājiem būs jāpiešķir ne mazāk kā 3 papildus atvaļinājuma dienas. Savukārt darbiniekiem, kuru darba stāžs institūcijās ir lielāks par 20 gadiem, papildatvaļinājums būs ne mazāks kā 5 darba dienas.

Labklājības ministre ar nozares arodbiedrību pārstāvjiem arī vienojās, ka piemaksas par darbu īpašos apstākļos būs ne mazāka kā 5% no darbiniekam noteiktās mēnešalgas apmēra.

Tomēr, ņemot vērā valdības lēmumu par strādājošo skaita samazināšanu valsts pārvaldē, situācijā, kad nepieciešams nodrošināt valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšanu klientiem, puses vienojās finanšu ekonomiju panākt, 2009.gadā apturot uz vienu gadu saīsinātā darba laika noteikšanu 38,5 stundu apmērā.

Ģenerālvienošanās mērķis - ar sociālā dialoga palīdzību uzlabot valsts sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūciju personāla un finanšu resursu vadību, valsts sociālās aprūpes un rehabilitācijas uzdevumu izpildi, kā arī darba attiecības, pārvaldes, saziņas un līdzdalības formas.

Vienošanos parakstīja labklājības ministre un Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības, Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības un Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienības vadītāji parakstīs, ņemot vērā likumus „Par valsts budžetu 2009.gadam" un „Par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009.gadā".

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv