darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Eiropas Savienībā dzīvojošie Latvijas pilsoņi varēs saņemt invaliditātes pensiju | 30.01.2009.

Ņemot vērā aktīvo iedzīvotāju pārvietošanos uz ārzemēm, turpmāk Eiropas Savienībā (ES) ilgstoši dzīvojošie Latvijas pilsoņi varēs saņemt invaliditātes pensiju jau no tās dienas, kad ārvalstī izsniegta E 213 veidlapa, kas ir detalizēts medicīniskais ziņojums.

Tā, piemēram, ja kādam ES valstī dzīvojošam Latvijas pilsonim vietējais ārsts būs diagnosticējis funkcionālos traucējumus, kuri varētu būt par pamatu invaliditātes noteikšanai, tad šim iedzīvotājam būs jāiesniedz atbildīgajā institūcijā veidlapa E 213.

Ņemot vērā un izvērtējot veidlapā sniegto informāciju, Latvijā Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija noteiks vai nenoteiks invaliditāti. Ja komisija to noteiks, tad cilvēks saņems Latvijā piešķirto invaliditātes pensiju.

Savukārt, ja komisija secinās, ka invaliditāte nav nosakāma, cilvēkam būs iespēja šo lēmumu apstrīdēt.

To paredz šonedēļ Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par Invaliditātes ekspertīzes kārtību Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā. Grozījumi noteikumos vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāpieņem valdībā.

Izmaiņas arī paredz, ka turpmāk, lai atvieglotu ikdienu cilvēkiem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, ņemot vērā saslimšanu, komisija varēs noteikt invaliditāti bez paša cilvēka  klātbūtnes.

Turpmāk invaliditāti varēs noteikt arī tiem cilvēkiem, kuriem Latvijā ir piešķirts alternatīvais statuss vai pagaidu aizsardzība.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv