darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Purne neizpratnē par premjera pārmetumiem | 05.02.2009.

Labklājības ministre Iveta Purne ir neizpratnē par publiskajā telpā izskanējušo informāciju par Labklājības ministrijas (LM) iniciētās tikšanās ar premjeru mērķi.

Sarunu ar Ivaru Godmani ministre ierosināja, lai precizētu darba kārtībā esošus jautājumus par pensiju indeksāciju un bezdarbnieku pabalstiem.

Saistībā ar to, ka otrdien, 3.februārī, valdības sēdē apstiprināja ekonomikas stabilizācijas plānu, bet jautājumu par pensiju indeksāciju aprīlī atlika, šodienas sanāksmē tika pārrunāts indeksācijai nepieciešamo resursu jautājums. LM piedāvāja segt indeksācijas izdevumus no uzkrātās rezerves sociālajā budžetā, tāpat arī bezdarbnieku pabalstus nepieciešamības gadījumā finansēt no sociālā budžeta uzkrājuma.

Iepriekšējos gados sociālajā budžetā uzkrātie līdzekļi ļautu nodrošināt visu saistību izpildi, tomēr premjers iebilda uzkrājuma kā finansēšanas avota izmantošanai, aicinot iekļauties apstiprinātā budžeta ietvaros. Sarunu laikā tika pārrunāti iespējamie risinājumi arī šādā situācijā.

Jāatzīmē, ka risinājumi, kas tika apspriesti, nav galīgie un vienīgie, jo arī šajā situācijā ministrija domā par visu sociālās apdrošināšanas pakalpojumu saglabāšanu. Turklāt janvārī ieņēmumi sociālajā budžetā ir par 14 miljoniem pārsnieguši izdevumus. 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,