darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Par pensiju un pabalstu piegādi dzīvesvietā vēl lems valdība | 10.02.2009.

Jautājumu par pensiju un pabalstu piegādi dzīvesvietā tuvākajā laikā plānots izskatīt valdībā, par to šodien Ministru kabineta sēdē informēja Labklājības ministrija (LM).

Tā kā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), saglabājot pagājušā gadā noslēgtā līguma cenu, Latvijas Pasta (LP) pakalpojuma izmaksas var nosegt ne ilgāk kā līdz augustam, LM rosinās valdību 2009.gadā nodrošināt papildus nepieciešamā finansējuma piešķiršanu 1,57 milj. latu apmērā.

Ja finansējumu šogad nebūs iespējams palielināt, LP piekrīt, ka VSAA par šī gada (no augusta līdz novembrim) pensiju un pabalstu piegādi dzīvesvietā norēķināsies 2010.gadā. Lai to nodrošinātu, LM aicinās valdību garantēt, ka šī gada parādu segšanai nepieciešamie līdzekļi tiks piešķirti 2010.gadā.

Vienlaikus LM uzsver, ka attiecībā uz turpmāko pensiju un pabalstu piegādi no 2010.gada ir nepieciešams izskatīt priekšlikumus par grozījumu veikšanu attiecīgajos normatīvajos aktos.

Iepriekšminētie priekšlikumi iekļauti atbildes vēstulē Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājai A.Barčai, kas šodien izskatīta valdībā.

Pēc LM rīcībā esošās informācijas pašlaik 330 tūkstošiem klientu  pensijas un pabalsti tiek piegādāti dzīvesvietās, un šo piegādi nodrošina tikai LP. No tiem aptuveni 210 tūkstoši dzīvo pilsētās (Rīgā - 95 tūkstoši). Pēc LM prognozēm apgrūtināta maksājumu saņemšana, ja to nepiegādā mājās, varētu būt ne vairāk kā 100 tūkstošiem klientu.

36,5% no visiem pensiju un pabalstu saņēmējiem jau šobrīd pensiju vai pabalstu saņem bankas vai Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā. Konta atvēršanas un/ vai uzturēšanas izmaksas dažādās bankās ir atšķirīgas. Vairākas bankas pensionāriem piedāvā īpašas atlaižu programmas, t. sk. konta atvēršanu un kartes saņemšanu bez maksas.

VSAA ikmēneša maksājumu saņemšanu ar piegādi dzīvesvietā šobrīd ir tiesīgi izvēlēties visu veidu pensiju saņēmēji, sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji, kā arī tie, kas saņem dažādas atlīdzības. Pārējie pakalpojumi tiek izmaksāti, pārskaitot naudu uz klientu kontiem bankās vai PNS.

Atgādinām, ka 2008.gadā tika noslēgts līgums starp VSAA un LP par skaidras naudas izmaksām ar piegādi klienta dzīves vietā. Līguma darbības termiņš ir no 2008.gada 1.decembra līdz 2013.gada 31.oktobrim. Saskaņā ar līgumu vienas pensijas vai pabalsta piegādes izmaksas šogad ir 1,22 lati.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.