darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Purne: darba aizsardzības un darba attiecību jomas sakārtošanā jāiesaistās arī sociālajiem partneriem | 23.02.2009.

Labklājības ministre Iveta Purne rīt, 24.februārī, plkst. 10.00 atklās Valsts darba inspekcijas (VDI) preses konferenci, kurā uzsvērs inspekcijas paveikto darba aizsardzības un darba tiesisko attiecību jomā.

„Lai gan Valsts darba inspekcija līdz šim intensīvi strādājusi, sekmējot darba aizsardzības un darba tiesisko attiecību prasību ievērošanu, pašreizējā ekonomiskajā situācijā inspekcijai jāsaskaras ar jauniem izaicinājumiem gan darba aizsardzības, gan darba tiesisko attiecību sfērā. Līdz ar to patlaban ir svarīgi apzināt paveikto un noteikt, kādi uzdevumi veicami nākamajos gados," secina labklājības ministre I.Purne.

Pērn valdībā apstiprinātas darba aizsardzības pamatnostādnes 2008. - 2013.gadam. To pieņemšana ir pamats konkrētu veicamo pasākumu plānošanai turpmākajos piecos gados, kas vērsti uz darba aizsardzības sistēmas pilnveidošanu valstī un nodarbināto darba drošības un veselības aizsardzības uzlabošanu Latvijas uzņēmumos.

Savukārt, lai nodrošinātu darba aizsardzības jomas attīstības pamatnostādnēs noteikto mērķu sasniegšanu, pagājušā gada novembrī valdībā apstiprināta Darba aizsardzības jomas attīstības programma 2008.-2010.gadam. Programmā iekļauti konkrēti pasākumi darba aizsardzības situācijas uzlabošanai.

Abu minēto dokumentu ieviešanā un tajos noteikto mērķu sasniegšanā būtiska loma ir atvēlēta tieši VDI, kas ar savu sekmīgo darbību 2008.gadā palīdzēja samazināt smago un letālo nelaimes gadījumu skaitu darbā. Arī preventīvās inspicēšanas kampaņas, veicot bīstamo nozaru uzņēmumu sistemātisku pārbaudi ir devušas reālus rezultātus. Par to liecina tas, ka 2008.gadā Latvijā bojā gājušo darbinieku skaits bija gandrīz par 25% mazāks nekā gadu iepriekš un sasniedza zemāko rādītāju pēdējo sešu gadu laikā.

Vienlaikus I.Purne atzīst, ka pagājušā gada nogalē ievērojami aktualizējies nereģistrētās nodarbinātības jautājums. Tā risināšanai inspekcijai šogad būs jāpievērš pastiprināta uzmanība, kas prasīs ne tikai laiku un resursus, bet arī jaunas metodes un idejas, jo arī darba devēji, kas vēlas ietaupīt uz darbinieku sociālās drošības jautājumiem, kļūst arvien viltīgāki un nereģistrētās nodarbinātības faktu inspekcijai pierādīt ir arvien grūtāk.

Papildu minētajam, ministre uzsver sociālo partneru lomu darba aizsardzības un darba tiesisko attiecību sakārtošanā.

„Šobrīd inspekcija viena nevar nodrošināt tiesiskus, drošus un veselībai nekaitīgus darba apstākļus visos uzņēmumos. Darba aizsardzības jomas un darba tiesisko attiecību sakārtošanā vienlīdz aktīviem jābūt arī sociālajiem partneriem - darba devējiem un arodbiedrībām. Patlaban ir ļoti svarīgi sajust, ka Latvijā starp nedaudzajiem uzņēmumiem, kas cenšas ietaupīt uz darbinieku rēķina, ir arī sociāli atbildīgi darba devēji, kam rūp sava visdārgākā kapitāla - cilvēkresursu labklājība," norāda I.Purne.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.