darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre Briselē diskutēs par nodarbinātības un sociālajiem jautājumiem | 06.03.2009.

Labklājības ministre Iveta Purne pirmdien, 9.martā, Briselē piedalīsies Eiropas Savienības Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu politikas ministru padomes sanāksmē, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta nodarbinātības un sociālās politikas jomas aktuāliem jautājumiem.

Sanāksmes laikā plānots pieņemt galvenos vēstījumus pavasara Eiropadomei, kā arī diskutēt par vairākiem jautājumiem, t.sk., dalībvalstu pasākumiem darba tirgus darbības uzlabošanai krīzes apstākļos un to atbilstību ilgtermiņa mērķiem. Tāpat sanāksmē paredzēts pieņemt Padomes secinājumus par darbaspēka mobilitāti, kā arī par darba tirgum nepieciešamo prasmju plānošanu. Papildus notiks arī debates par direktīvas projektu par darba apstākļu uzlabošanu grūtniecēm, sievietēm pēcdzemdību periodā un bērna barošanas laikā.

„Lai gan mūsu valsts apzinās nepieciešamību izvērtēt šobrīd īstenoto atbalsta pasākumu ietekmi uz ekonomisko situāciju un darba tirgu ilgtermiņā, šī brīža ekonomiskajā situācijā būtiski pieaug nabadzības un sociālās atstumtības izskaušanas pasākumu nozīme. Tāpēc ļoti svarīgi ir meklēt jaunus risinājumus tūlītēja atbalsta sniegšanai tām iedzīvotāju grupām, kurām tas ir visvairāk nepieciešams," norāda labklājības ministre I.Purne.

Paužot viedokli par mobilitātes sekmēšanu darba tirgus ietvaros, ministre uzsver, ka nozīmīga ir bezdarbnieku apmācība un pārkvalifikācija. „Kvalificēti darbinieki ar piemērotām prasmēm un spējām ir viens no priekšnoteikumiem darba tirgus attīstībai. Pašreizējais krīzes periods ir jāizmanto kā iespēja, lai paaugstinātu bezdarbnieku un darba meklētāju konkurētspēju nākotnē, kā arī mazinātu darba tirgus piedāvājuma un pieprasījuma neatbilstību," atzīst I.Purne.

Vienlaikus ministre norāda, ka īstenojot darba tirgus pasākumus, jāņem vērā to ietekme uz darba tirgu gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Lai gan pašreizējos apstākļos ļoti svarīgi ir apmācību un pārkvalifikācijas pasākumi, šobrīd bez darba palikušajiem cilvēkiem nepieciešams arī tūlītējs atbalsts, piemēram, algoto pagaidu darbu un subsidēto darba vietu veidā.

Savukārt, runājot par direktīvas projektu par darba apstākļu uzlabošanu grūtniecēm, sievietēm pēcdzemdību periodā un bērna barošanas laikā, I.Purne rosinās nekoncentrēties tikai uz grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma minimālā ilguma palielināšanu. Ministre uzskata, ka, „nosakot grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma ilgumu direktīvā, jāņem vērā dalībvalstu prakses daudzveidība, kas, neraugoties uz normu dažādību, tomēr nodrošina adekvātu atbalstu jaundzimušā vecākiem.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.