darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM plāno vienkāršot atkārtotu pensionāru apliecību izsniegšanu | 19.03.2009.

Lai pensionāri atkārtoti varētu vieglāk saņemt pensionāra apliecību tajos gadījumos, kad tā ir nozagta, Labklājības ministrija (LM) sagatavojusi grozījumus noteikumos par pensionāra apliecību izsniegšanas kārtību.

LM izstrādātie grozījumi šodien, 19.martā, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl būs jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Saskaņā ar noteikumu projektu, plānots, ka pensionāriem turpmāk Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) nebūs jāiesniedz izziņa no policijas iestādes par apliecības nozagšanu.

Šobrīd, lai atkārtoti saņemtu pensionāra apliecību, pensionāram VSAA jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, jāiesniedz rakstisks iesniegums ar pamatojumu atkārtotas pensionāra apliecības saņemšanai, kā arī policijas atbilde uz iesniegumu, ja apliecība ir prettiesiski atņemta.

Atgādinām, ka pensionāra apliecība ir laminēta, uz apdrukātas pamatnes izgatavota noteiktas formas karte ar hologrāfisku aizsardzību, kas apliecina vecuma pensijas saņēmēja statusu. Pensionāra apliecībā ieraksta personas vārdu (vārdus), uzvārdu, personas kodu un apliecības izsniegšanas datumu.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.