Labklājības ministrija

Apmācību programmas bezdarba riskam pakļautām nodarbinātām personām

Pasākuma mērķis ir dot iespēju bezdarba riskam pakļautām nodarbinātām personām (turpmāk - darbiniekiem) iegūt profesionālo kvalifikāciju, pilnveidot profesionālās prasmes un iemaņas un veicināt ilgtspējīgu darba vietas saglabāšanu, par dalību pasākumā saņemot stipendiju 70 latu apmērā ik mēnesi laika periodā līdz sešiem mēnešiem.

Apmācības ietvaros īstenoto profesionālās tālākizglītības programmu izmaksu segšanai Nodarbinātības valsts aģentūra var izmaksāt izglītības iestādei ne vairāk kā 500 latu apmērā vai profesionālās pilnveides izglītības programmu izmaksu segšanai ne vairāk kā 300 latu apmērā.

Šajā pasākumā var piedalīties bezdarba riskam pakļautas personas:

  • kuras atrodas darba tiesiskajās attiecībās ar komersantu vai pašnodarbināto personu (izņemot valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību darbiniekus);
  • kuras strādā nepilnu darba laiku;
  • kurām darba laiks samazināts ekonomiskās krīzes vai globalizācijas faktoru ietekmē;
  • kuras pašreizējā darba vietā nodarbinātas ilgāk par sešiem mēnešiem;
  • kurām darba laiks samazināts vismaz vienu mēnesi pirms iesaistes apmācību programmu ieguvē;
  • kuras ir saņēmušas darba devēja rakstisku apliecinājumu, kurā darba devējs norāda, ka, ekonomiskās krīzes vai globalizācijas faktoru ietekmē samazinoties darba apjomam, ir spiests samazināt konkrētā darbinieka darba laiku un ka apmācības nepieciešamas ilgtspējīgas darba vietas saglabāšanai. Apliecinājumā darba devējs arī apliecina, ka triju darbdienu laikā informēs aģentūru, ja mainīsies darbiniekam noteiktais darba laiks vai tiks izbeigtas darba tiesiskās attiecības ar konkrēto darbinieku.

Lai darbinieks varētu iesaistīties pasākumā, darbiniekam Nodarbinātības valsts aģentūrā ir jāiesniedz darba devēja rakstisku apliecinājumu, kurā darba devējs norāda, ka, ekonomiskās krīzes vai globalizācijas faktoru ietekmē samazinoties darba apjomam, ir spiests samazināt konkrētā darbinieka darba laiku un ka apmācības nepieciešamas ilgtspējīgas darba vietas saglabāšanai. Apliecinājumā darba devējs arī apliecina, ka triju darbdienu laikā informēs aģentūru, ja mainīsies darbiniekam noteiktais darba laiks vai tiks izbeigtas darba tiesiskās attiecības ar konkrēto darbinieku.

Vienlaikus, lai palielinātu Latvijas ekonomikas konkurētspēju, ir nepieciešama tautsaimniecības restrukturizācija, kas ietver arī mazāk konkurētspējīgu sektoru un darba vietu zaudēšanu. Šī procesa neatbilstoša kavēšana varētu izraisīt lēnāku ekonomikas konkurētspējas paaugstināšanos, tādēļ pasākums „Apmācību programmas bezdarba riskam pakļautām nodarbinātām personām" ir īstermiņa pasākums, kurš 2009.gada beigās un 2010.gada sākumā ir samazinājis bezdarba pieauguma tempus, līdz ar to šī pasākuma realizācija netiks turpināta 2011.gadā. Pasākumā 2009.gada laikā uz 2009.gada 31.decembri tika iesaistītas 3 253 bezdarba riskam pakļautas personas.

2010.gadā ir plānots uzsākt visaptverošu pasākumu „Apmācību programmas pieaugušo iesaistei mūžizglītībā", to mērķējot uz visām nodarbinātajām personām, ne tikai tām, kuras krīzes apstākļos ir nodarbinātas uz samazinātu slodzi. Šajā pasākumā netiks sniegts finansiālais atbalsts stipendijas veidā, kā arī tajā sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju ir iestrādāti papildus efektivitāti paaugstinoši mehānismi, piemēram, līdzfinansējums grupām, kuras ir īpaši atbalstāmo kategorijā.


 

 

Lapa apskatīta 101237 reizes

© Labklājības ministrija 2008-2011
Pārpublicējot informāciju atsauce uz Labklājības ministriju obligāta
LR Labklājības ministrija, Skolas iela 28, LV-1331, Tālr.67021600, Fakss: 67276445, E-pasts: lm@lm.gov.lv 
Jautājumi par mājaslapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@lm.gov.lv
Izstrādāts: E-risinājumi