darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KBsocialo_pakalpojumu_sniedzeju_registrs.png - 5.98 KBlatvija_100_logo.png - 10.36 KB

balsosanas-baneris-epastam_png.png - 82.52 KB 

strukturfondi.jpg - 22.31 KB 

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Biežāk uzdoties jautājumi

Latvijas adoptētāju biežāk uzdotie jautājumi

Līdz šim šāda prakse nav bijusi izplatīta. Parasti no ārvalstīm tiek adoptēts bērns, ar kuru adoptētāju saista radniecība. Tāpat Latvijas adoptētāji, uzzinot, cik ilgi var nākties gaidīt uz adoptējamu bērnu no ārvalstīm, kādi ir izdevumi jāsedz, izlemj par labu adopcijai Latvijā.

Ārvalstu adopcijas gadījumā, jāņem vērā, ka, ja valsts, no kuras esat nolēmis bērnu adoptēt, ir pievienojusies Hāgas 1993.gada 29.maija konvencijai par bērnu aizsardzību un sadarbību starpvalstu adopcijas jautājumos adopcija notiks atbilstoši minētajai konvencijai un Labklājības ministrija būs tā iestāde, caur kuru šī adopcija tiks realizēta.

Valstis, kurām ir saistoša Hāgas konvencija.

Gadījumā, ja Jūsu izvēlētā valsts minētajai konvencijai nav pievienojusies, adopcija tiek realizēta privāti (Labklājības ministrija nebūs šai procesā iesaistīta), atbilstoši šīs valsts prasībām ārvalstu adopcijai.

Ja esat nolēmis adoptēt bērnu ārvalstīs, aicinām sazināties ar ministrijas ārvalstu adopcijas speciālistiem (Kristīne Klinklāva, tālrunis: 67021619, e-pasts: kristine.klinklava@lm.gov.lv vai Annija Sunne, tālrunis: 67782954, e-pasts: annija.sunne@lm.gov.lv), kas var sniegt Jums sīkāku informāciju par iespēju bērnu adoptēt no ārvalstīm.