Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Ārvalsts adoptētāju biežāk uzdotie jautājumi

Latvijā katru gadu pieaug Latvijā adoptēto bērnu un adoptētāju skaits, tādēļ arvien mazāk bērniem tiek meklētas ģimenes ārvalstīs. Tādējādi pieaug laiks, kas ārvalstu adoptētājiem jāpavada, gaidot uz informāciju par adoptējamu bērnu. Pēdējo 3 gadu laikā nav bijuši gadījumi, kad uz ārvalstīm tiek adoptēts viens praktiski vesels pirmskolas vecuma bērns, arī skolas vecuma bērniem vecumā līdz 10 gadiem bieži vien ir veselības problēmas, tāpat šie bērni bieži vien ir dažādas vardarbības upuri.

Visbiežāk adoptētajiem bērniem ir vērojamas veselības problēmas. Tāpat lielākai daļai ir brāļi/māsas un šādos gadījumos ģimene tiek meklēta visiem kopā, bērni tiek šķirti tikai tad, ja visiem kopā ģimeni atrast nav iespējams vai arī ir citi apstākļi, kas ir šķērslis to adopcijai kopā (brālim/māsai ir smagas veselības problēmas, ir ievērojama vecuma starpība, kāds no bērniem nepiekrīt adopcijai u.c.)

Precīzi gaidīšanas laiku nav iespējams pateikt, jo tas atkarīgs no tā, kādu bērnu adoptētāji vēlas adoptēt, taču ir vērojamas atsevišķas tendences:

1) viena bērna adopcijas tendences

Jau vairākus gadus uz ārvalstīm nav adoptēts viens bērns līdz 1 gada vecumam, (adoptēti ir tikai daži bērni, kam ir bijušas smagas veselības problēmas vai kopā ar vecākiem brāļiem/māsām).

Vidējais gaidīšanas laiks ir vismaz 5 gadi, ja adoptēt vēlas meiteni līdz 10 gadu vecumam bez ievērojamiem veselības traucējumiem, un 2-4 gadus, ja adoptēt vēlas zēnu līdz 10 gadu vecumam bez ievērojamiem veselības traucējumiem.

2) divu bērnu adopcijas tendences

Vidējais gaidīšanas laiks ir vismaz 4 gadi, ja adoptēt vēlas pirmskolas vecuma bērnus līdz 7 gadu vecumam bez ievērojamiem veselības traucējumiem, un vismaz 1-3 gadi, ja adoptēt vēlas divus bērnus vecumā līdz 10 gadiem, no kuriem vismaz viens jau ir skolas vecumā, bez ievērojamiem veselības traucējumiem.

Ātrāka adopcija ir iespējama, ja adoptētāji ir gatavi adoptēt 3 un vairāk bērnus vienlaicīgi (brāļi/māsas), bērnu ar ievērojamām veselības problēmām un bērnu vecāku par 11 gadiem.

3) trīs un vairāk bērnu adopcijas tendences

Vidējais gaidīšanas laiks ir 2-3 gadi, ja adoptēt vēlas pirmskolas vecuma bērnus līdz 7 gadu vecumam bez ievērojamiem veselības traucējumiem. Arī gadījumos, kad vēlme adoptēt ir bērnus, no kuriem viens bērns ir vecumā no 7 līdz 9 gadiem, jārēķinās, ka gaidīt var nākties vidēji gadu līdz informācijas par adoptējamiem bērniem saņemšanai, jo Adopcijas reģistrā iekļautie bērni šajā vecumā var būt ar veselības problēmām, vai kāds no bērniem ir vecāks par 9 gadiem.

Ātrāka adopcija ir iespējama, ja adoptētāji ir gatavi adoptēt 4 un vairāk bērnus vienlaicīgi (brāļi/māsas) vai 3 bērnus, no kuriem vecākais bērns var būt vecāks par 9 gadiem.