Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

  • Par fondu

Līdzšinējo Eiropas Komisijas pārtikas palīdzības programmu vistrūcīgākajiem iedzīvotājiem no 2014.gada aizstāja Eiropas Atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām (turpmāk- Fonds), un tā finansējumu izmantos visas 28 Eiropas Savienības (turpmāk -ES) dalībvalstis. Fondam kopumā ES budžetā iezīmēti ap 3,8 miljardiem euro.

Paredzēts, ka 2014.-2020.gada periodā dalībvalstīm būs plašākas iespējas izvēlēties piemērotāko atbalsta veidu trūcīgajām personām. ESfinansējumu joprojām būs iespējams izmantot, lai sniegtu pārtikas palīdzību trūcīgām personām. Tāpat dalībvalstis var izvēlēties nodrošināt citas pirmās nepieciešamības preces (piemēram, higiēnas preces, apģērbu, apavus utml.). Dalībvalstu ziņā ir arī lēmuma pieņemšana par to, kurai iedzīvotāju grupai palīdzību sniegt. Materiālās palīdzības sniegšanu var saistīt ar citiem pakalpojumiem, lai mainītu un uzlabotu palīdzības saņēmēju situāciju.

Katra dalībvalsts 2014.gadā sagatavos un Eiropas Komisijā apstiprināšanai iesniegs septiņu gadu darbības programmu Fonda finansējuma izmantošanai vistrūcīgāko personu atbalstam.

Latvijai 2014.-2020. gada periodā vistrūcīgāko personu atbalstam piešķirti 48,2 milj. EUR, t.sk: 41 milj. EUR – Fonda finansējums (85%) un 7,2 milj. EUR – valsts budžeta līdzfinansējums (15%).

Fonda atbalsta mērķis ir mazināt nabadzības ļaunākās formas, sniedzot nefinansiālu palīdzību vistrūcīgākajām personām. Ar Fonda atbalstu paredzēts mazināt vistrūcīgāko iedzīvotāju nenodrošinātību ar pārtiku, mājsaimniecību ar bērniem materiālo nenodrošinātību.

Latvijā ar Fonda atbalstu vistrūcīgākajām personām tiek nodrošināti:

  • pārtikas preču komplekti (pilnpiena pulveris, makaroni, rīsi, griķi, manna, kviešu milti, gaļas konservi, auzu pārslas, eļļa, cukurs, olu pulveris, kartupeļu biezputras pārslas),
  • higiēnas un saimniecības preču komplekti ģimenēm ar bērniem līdz 18 gadu vecumam(ziepes, matu šampūns, zobu pasta, zobu birste, veļas mazgāšanas līdzekļi, trauku mazgāšanas līdzeklis),
  • individuālo mācību piederumu komplekti ģimenēm ar sākumskolas un pamatskolas vecumabērniem (kancelejas piederumi, skolas soma, materiāli, kurus izmantojot mācību procesā skolēns rada priekšmetu vai produktu savām vajadzībām),
  • papildu bērnu pārtikas preču komplekti ģimenēm ar maziem bērniem vecumā no 7 līdz 24 mēnešiem (mākslīgie papildu ēdināšanas maisījumi zīdaiņiem un maziem bērniem, biezputras maisījums, augļu un dārzeņu biezeņi, biezenis ar gaļu, sausiņi),
  • papildu higiēnas preču komplekti ģimenēm ar maziem bērniem vecumā līdz diviem gadiem (autiņbiksītes, marles, krēms, ziepes, matu šampūns, mitrās salvetes, zobu pasta, zobu suka),
  • papildpasākumi (informatīvi pasākumi, individuāls un grupu darbs, neformāli izglītojoši pasākumi).

Fonda atbalstu var saņemt personas, kuras uzrāda derīgu pašvaldības sociālā dienesta izsniegtu izziņu par atbilstību trūcīgas personas statusam un personas, kuras uzrāda derīgu pašvaldības sociālā dienesta izsniegtu izziņu par personas nonākšanu krīzes vai ārkārtas situācijā.

Paku izdali un papildpasākumu īstenošanu nodrošina partnerorganizācijas — 13 pašvaldības un to iestādes, 13 biedrības un nodibinājumi, 3 reliģiskas organizācijas. Partnerorganizācijas nodrošinaatbalsta sniegšanu visu 110 novadu un 9 Republikas pilsētu trūcīgām vai krīzes vai ārkārtas situācijās nonākušām personām.

Fonda vadībā iesaistītās institūcijas ir: Labklājības ministrija, Finanšu ministrija un Sabiedrības integrācijas fonds.

Informatīvais materiāls par Fonda atbalsta veidiem un nosacījumiem atbalsta saņemšanaipdf.gif - 641 B

 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā iespējams zvanīt vai rakstīt uz Sabiedrības integrācijas fondu - tel. 67078175, e-pasts - fead@sif.gov.lv un Labklājības ministriju - tel. 67021653, e-pasts: eafvp.vi@lm.gov.lv.