darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KBsocialo_pakalpojumu_sniedzeju_registrs.png - 5.98 KBlatvija_100_logo.png - 10.36 KB

balsosanas-baneris-epastam_png.png - 82.52 KB 

strukturfondi.jpg - 22.31 KB 

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Kāpēc nepieciešamas izmaiņas

Ģimenei, kur aug bērns ar smagu invaliditāti, sava dzīve jāpārkārto, lai rūpētos un sniegtu nepieciešamo atbalstu. Viens no vecākiem bieži ir spiests pamest darbu. Savukārt pašam bērnam nereti ir maz iespēju mēģināt mācīties iekļauties sabiedrībā.

Kopumā Latvijā ir 8260 bērni ar funkcionāliem traucējumiem.


Kas tiks darīts

atelpa.png - 3.9 KBĢimenēm būs pieejams atelpas brīža pakalpojums – 30 diennaktis gadā, kad par bērnu pilnībā un bez maksas parūpēsies pašvaldības speciālisti. Atelpas brīdi var izmantot ģimenes, kuru bērns ir līdz 17 gadus (ieskaitot) vecs un kuram ir piešķirta invaliditāte un saskaņā ar VDEĀKV atzinumu ir nepieciešama īpaša kopšana. Bērniem pakalpojuma ietvaros tiks nodrošināta pašaprūpe, speciālistu konsultācijas, ēdināšana četras reizes dienā, pastaigas un saturīga brīvā laika pavadīšana.

soc_rehabilitacija.png - 3.75 KBIkvienam bērnam līdz 17 gadu (ieskaitot) vecumam, kuram piešķirta invaliditāte, būs iespēja saņemt bezmaksas sociālās rehabilitācijas pakalpojumus - psihologa, logopēda un citu speciālistu pakalpojumus, reitterapiju, konsultācijas. Katra bērna vajadzības tiks īpaši izvērtētas, un atbilstoši tām izvēlēti nepieciešamie pakalpojumi. Lai pakalpojumus saņemtu, vecākiem līdz 2016. gada oktobrim jāpiesakās savas deklarētās pašvaldības sociālajā dienestā.

aprupes_pakalpojums.png - 4.01 KBMazākajiem bērniem (līdz 4 gadu vecumam ieskaitot), kam noteikta ir invaliditāte un saskaņā ar VDEĀVK atzinumu ir nepieciešama īpaša kopšana, un kuru vecāki mācās vai strādā, būs pieejams aprūpes pakalpojums. Tā ietvaros līdz pat 50 stundām nedēļā pašvaldības speciālisti nodrošinās bērna aprūpi un uzraudzību, spēju attīstību un brīvā laika saturīgu pavadīšanu.

 

 

 

 

 

 190ft.png - 74.5 KB