Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

ieguldijums_darba_vide.png - 680.61 KB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018.gada 8.martā Rīgā norisinājās starptautiska konference, kurā tika prezentēti projekta "Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā nestandarta darba laiku" rezultāti. 

Nepieciešamība apvienot darbu un ģimenes dzīvi rada jautājumus, problēmas, izaicinājumus un dilemmas dažādām ieinteresētajām pusēm. Tāpēc pasākuma mērķis ir aicināt kopā starptautiskos un vietējos ekspertus, uzņēmējus, politiķus, valsts un reģionālās politikas veidotājus, pilsoniskās sabiedrības un pašvaldību pārstāvjus, lai kopīgi meklētu risinājumus ģimenes dzīves un darba līdzsvarošanas izaicinājumiem. 

Tāpēc konferences mērķis bija sekmēt darba-ģimenes līdzsvara politikas attīstību, attīstot jaunas iespējas un instrumentus īpaši tiem, kas strādā nestandarta darba laikā, kā arī attīstīt jaunus sadarbības instrumentus un formas starp valsts, privāto un pilsoniskās sabiedrības sektoru, iesaistoties informētības veicināšanas pasākumos.

Konferences laikā tika novērtēti sociālās intervences rezultāti; analizēti sabiedrības izaicinājumi nākotnes darba un ģimenes dzīves kontekstā; identificētas potenciālās nākotnes iespējas, ko rada darba laika modeļi ilgtspējīgam darbam; apskatīta sociālo inovāciju iespējamā nozīme bērnu aprūpes pakalpojumu sfērā nākamās paaudzes organizāciju un darba un dzīves politikas jomā. 

Konferencē piedalījās gan starptautiskie, gan vietējie eksperti, uzņēmēji, pilsoniskās sabiedrības pārstāvji, valsts un reģionālās politikas veidotāji, pašvaldību pārstāvji un politiķi, lai kopīgi meklētu risinājumus darba un ģimenes līdzsvara izaicinājumiem.

Konferenci ar uzrunu atklāja labklājības ministrs Jānis Reirs, un tās laikā uzstājās vairāki referenti, tostarp EK pārstāve Irma Krysiak, EUROFOUND pētījumu vadītājs Jorge Cabrita, Jiveskiles (Jyväskylä, Somija) universitātes docente Mia Tammelin, Rīgas Stradiņa Universitātes asociētais profesors Ivars Vanadziņš, Igaunijas Sociālo lietu ministrijas Bērnu un ģimeņu departamenta galvenā speciāliste Laura Viilup, Latvijas Universitātes profesors Ivars Austers, labklājības ministra padomnieks Kārlis Eņģelis, portāla "mammamuntetiem.lv" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, uzņēmumu "Valmieras stikla šķiedra", "AirBaltic", Starptautiskā lidosta "Rīga", Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, ArtSmart pārstāvji un citi. 

Tiem, kam nebija iespēja piedalīties konferencē vai vērot to tiešraidē, ir iespēja to izdarīt, noskatoties konferences ierakstu šeit

Savukārt ar semināra dalībnieku prezentācijām iespējams iepazīties šeit

Labklājības ministrijas projekts "Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā nestandarta darba laiku" ir pirmais Baltijas valstīs īstenotais projekts darba un ģimenes dzīves saskaņošanai praksē, izmantojot subsidētus bērnu aprūpes pakalpojumus. Projekts ir līdzfinansēts Eiropas Savienības Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmas (EaSI PROGRESS) 2014.-2020.gadam ietvaros. Tā mērķis ir attīstīt elastīgu bērnu aprūpes pakalpojumu vecākiem, kas strādā nestandarta darba laiku, izveidojot ilgtermiņa modeli šo pakalpojumu subsidēšanai un veicinot vecāku nodarbinātību un darba un ģimenes dzīves saskaņošanu. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Jelgavas, Rīgas un Valmieras pilsētu pašvaldībām un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu.