Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Bērna invalīda kopšanas pabalsts 

Pabalsts tiek piešķirts, lai sniegtu papildu valsts atbalstu ģimenēm, kurās ir bērns invalīds ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, un nodrošinātu bērnu invalīdu pilnvērtīgāku attīstību un drošāku aprūpi mājās.

Pabalsta apmērs ir 213,43 eiro mēnesī. Līdz ar šo pabalstu valsts piešķir arī piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu – 106,72 eiro mēnesī. Tādējādi ģimenēm sniegtais valsts atbalsts sasniedz 320,15 eiro mēnesī.

Pabalstu piešķir cilvēkam, kurš kopj bērnu invalīdu vecumā līdz 18 gadiem vai arī līdz termiņam, kurā beidzas bērnam noteiktā invaliditāte vai īpašas kopšanas nepieciešamības atzinums. Pabalstu cilvēks var saņemt arī tad, ja viņš strādā.

Lai saņemtu bērna invalīda kopšanas pabalstu, bērnam ir jābūt Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀK) noteiktai invaliditātei un izsniegtam atzinumam par īpašas kopšanas nepieciešamību. (Medicīnisko indikāciju saraksts)

Tiesības saņemt bērna invalīda kopšanas pabalstu ir no dienas, kad bērnam izsniegts VDEĀK atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību.

Pieprasot bērna invalīda kopšanas pabalstu, pabalsta pieprasītājs jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nodaļā rakstveida pieprasījumu pabalsta piešķiršanai var iesniegt:

  • personiski ierodoties VSAA nodaļā;
  • elektroniska dokumenta formā, norādot tajā visu nepieciešamo informāciju vai izmantojot VSAA mājas lapā (www.vsaa.lv) esošo veidlapu;
  • nosūtot to pa pastu, norādot tajā visu nepieciešamo informāciju vai izmantojot VSAA mājas lapā (www.vsaa.lv) esošo veidlapu.

Detalizētāka informācija:
http://www.vsaa.lv/lv/pakalpojumi/personam-ar-ipasam-vajadzibam/pabalsti-par-bernu-invalidu.