gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

2018. gada nogalē Labklājības ministrija publicēja sešas datu kopas Latvijas Atvērto datu portālā un Latvijas Pašvaldību savienības salīdzināmo datu bāzes informācijas sistēmā BLIS, kas tapusi 2013. gadā ar Norvēģijas Finanšu instrumenta atbalstu:

  • Sociāli apdrošināto personu skaits un vidējā apdrošināšanas iemaksu alga sadalījumā pa dzimumiem un pēc administratīvās teritorijas
  • Sociālo pakalpojumu sniedzēju skaits
  • Personas, kuras saņēmušas TPL, skaita sadalījums pēc administratīvās teritorijas
  • VDEĀVK uzskaitē esošo bērnu ar invaliditāti skaits sadalījumā pēc administratīvās teritorijas
  • VDEĀVK uzskaitē esošās pilngadīgās personas ar invaliditāti pēc invaliditātes smaguma pakāpes un administratīvās teritorijas
  • VSAA administrēto pakalpojumu saņēmēju skaits

Sadarbības tīklu mērķis ir rosināt pašvaldību vadītājus, politiķus un administrācijas darbiniekus, pašvaldību iestāžu un uzņēmumu darbiniekus kļūt radošākiem, meklēt jaunus ceļus dažādu problēmu risināšanai, balstīties jaunievedumu procesā uz kolēģu pieredzi un LPS atbalstu pašvaldības darbu raksturojošo faktu vākšanā un analīzē.

Dati pieejami salīdzināmo datu bāzes – informācijas sistēmā BLIS: https://blis.lps.lv/lv/

un Latvijas Atvērto datu portālā: https://data.gov.lv/dati/lv/dataset?organization=labklajibas-ministrija

ERAF projekta “Deinstitucionalizācijas procesu atbalsta sistēma (1.kārta)” mērķis – pilnveidot Labklājības informācijas sistēmas (LabIS) iespējas, lai pakalpojuma statistikas pārskati būtu pieejami plašai publiskai lietošanai nepersonificētā līmenī.

 

Projekts tiek īstenots saskaņā ar Ministru Kabineta 2015. gada 17. novembra noteikumiem Nr. 653 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" prioritārā virziena „IKT pieejamība, e-pārvalde un pakalpojumi” 2.2.1. specifiskā atbalsta mērķa „Nodrošināt publisko datu atkalizmantošanas pieaugumu un efektīvu publiskās pārvaldes un privātā sektora mijiedarbību” 2.2.1.1. pasākuma „Centralizētu publiskās pārvaldes IKT platformu izveide, publiskās pārvaldes procesu optimizēšana un attīstība” īstenošanas noteikumi”.

 

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Mickēviča, Labklājības ministrijas ERAF IT projektu koordinatore, 64331837, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.