gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

pic02995.gif - 27.81 KB

 

Notikusi pirmā projekta Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai Uzraudzības padomes sanāksme

 

Labklājības ministrijā (LM) 16. septembrī plkst.14.00 notika pirmā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai Uzraudzības padomes sanāksme, kuras uzdevums ir novērtēt projekta aktivitāšu īstenošanas progresu, sniegt ieteikumus un konsultācijas par aktuālajiem projekta īstenošanas aspektiem.

Sanāksmes laikā projekta vadītāja Ingeborga Linde iepazīstināja ar projekta īstenošanas pamatojumu, mērķi, izmaksām, projekta ietvaros atbalstāmajām darbībām, mērķa grupām, kā arī par projektā paveikto līdz 2016.gada 31.augustam.

Par sociālo uzņēmumu pazīmju, atlases kritēriju un to piemērošanas metodikas projektu informēja biedrības „Sabiedriskās politikas centrs Providus” pārstāve A.Lešinska. Viņa iepazīstināja klātesošos ar metodikas izstrādes procesā izmantotajām metodēm, kā arī iespējamo sociālo uzņēmumu atbalsta shēmu, sociālo uzņēmumu identificēšanas pazīmēm, sociālo uzņēmumu – pasākuma dalībnieku reģistra izveides pamatprincipiem.

Attiecīgi par sociālo uzņēmumu atbalsta instrumentu un atbalsta sniegšanas metodikas projektu stāstīja biedrības „Sabiedriskās politikas centrs Providus” pārstāvis J. Balevičs.Prezentācijas gaitā J. Balevičs iepazīstināja padomes locekļus ar iespējamiem sociālo uzņēmumu atbalsta instrumentiem un atbalsta sniegšanas metodiku, iezīmējot atbalstāmo pretendentu loku, atbalsta izlietošanas mērķus, atbalsta apjomu un intensitāti, atbalsta piešķiršanas intensitāti, rekomendācijas atbalsta ilgtspējības nodrošināšanai.

Padomes pārstāvji vienojās nākamajā padomes sanāksmē izskatīt sagatavoto “Sociālo uzņēmumu pazīmju, atlases kritēriju un to piemērošanas metodiku” un “Sociālo uzņēmumu atbalsta instrumentu un atbalsta sniegšanas metodiku”.

Atgādinām, ka Eiropas Sociālā fonda projekts “Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai” tiek īstenots no 2015.gada novembra līdz 2022.gada 31.decembrim.

Kopējais plānotais finansējums 14, 92 milj. eiro, tai skaitā ESF finansējums 12, 68 milj. eiro un valsts budžeta finansējums 2, 23 milj. eiro.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.