gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  
Aktulitātes pirmālapa Pilns arhīvs
| 21.11.2019

Labklājības ministrija sadarbībā ar vecāku organizāciju "Mammāmuntētiem.lv" un biedrību "Tēvi" šodien, 21. novembrī, atklāj informatīvu kampaņu "Tēt, esi unikāls!". Kampaņas mērķis ir stiprināt tēva lomu ģimenē un sabiedrībā, mazinot pastāvošos aizspriedumus un priekšstatus par sieviešu un vīriešu atbildības jomām un informējot par vecākiem pieejamajiem valsts atbalsta mehānismiem. 

Latvijā ikvienam darbiniekam ir tiesības uz bērna kopšanas atvaļinājumu bērna dzimšanas vai adopcijas gadījumā. Turklāt bērna tēvam ir tiesības uz 10 kalendāra dienu ilgu atvaļinājumu jeb paternitātes atvaļinājumu, ko piešķir tūlīt pēc bērna piedzimšanas, bet ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc bērna piedzimšanas. 

Labklājības ministrijas statistika un arī “Eurobarometer” 2018. gada jūnijā veiktā aptauja par darba un privātās dzīves līdzsvaru rāda, ka Latvijā bērna kopšanas atvaļinājumu galvenokārt izmanto sievietes – 63%. Tikai trešdaļa Latvijas tēvu ir izmantojuši vai apsver tēva atvaļinājuma izmantošanu. 31% nav domājuši vai plānojuši šādu iespēju izmantot, kas ir par 5% zemāks rādītājs nekā vidēji Eiropas Savienības valstīs. Savukārt 9% nav zinājuši, ka viņiem ir iespēja izmantot atvaļinājumu. Latvijā kopš 2013. gada ir būtiski pieaudzis paternitātes pabalsta saņēmēju skaits – no 8785 līdz vairāk nekā 10 250 tēviem pērn, 2019. gada pirmajā pusgadā paternitātes atvaļinājumā devušies 5015 tēvi.

"Latvijā tēti arvien aktīvāk tiek iesaistīti bērnu audzināšanā, kas ir pozitīva tendence, tomēr šī iesaiste varētu būt vēl plašāka. Piemēram, paternitātes atvaļinājumu izmanto aizvien vairāk tēvu, tomēr tā ir tikai puse no visiem jaunajiem tēviem. Kampaņas "Tēt, esi unikāls!" ietvaros vēlamies uzrunāt īpaši tētus, kā arī mammas un sabiedrību kopumā, aicinot gan izmantot pieejamos valsts atbalsta mehānismus, gan pavadīt vairāk laika kopā ar bērniem ikdienā. Nav universāla ideāla tēta, bet katrs tētis saviem bērniem ir vienīgais un tāpēc – unikāls," norāda labklājības ministre Ramona Petraviča. 

Lai mazinātu stereotipus par tradicionālajām dzimumu lomām sabiedrībā, kas joprojām ir viens no galvenajiem šķēršļiem sieviešu un vīriešu līdztiesībai ikdienā, un veicinātu tēvu iesaisti ģimenes dzīvē, kampaņas "Tēt, esi unikāls!" ietvaros ir izveidoti Latvijas tētu videostāsti. Tajos četri tēvi no Rīgas, Liepājas, Aizkraukles un Jelgavas dalās ar savu dzīves pieredzi un viedokli par tēva lomu ģimenē. 

Kārlis Gedrovics, biedrības "Tēvi" pārstāvis: "Tēvu iesaistes līmenis bērnu audzināšanā un ģimenes dzīvē ir cieši saistīts ar to, kādi iesīkstējuši stereotipi valda sabiedrībā. Ar tiem joprojām sastopamies teju visās ikdienas situācijās, arī izglītības iestādēs, kopā ar bērniem saņemot medicīnas pakalpojumus un citviet. Sabiedrības attieksme mainās lēni, tāpēc ir būtiski iedrošināt tētus meklēt un izmantot iespējas kopā būšanai ar bērniem."

2019. gada novembrī "Tēt, esi unikāls!" kampaņas ietvaros veiktā "Norstat" Latvijas iedzīvotāju aptauja liecina, ka katrs piektais aptaujātais vīrietis ar bērniem spēlēs un sarunās pavada mazāk par pusstundu kopīga laika dienā, savukārt aptaujāto sieviešu vidū tādu ir krietni mazāk – ir vien katra desmitā. Un tikai ceturtdaļa aptaujāto vecāku uzskata, ka ģimenei velta pietiekami daudz laika, – tā apliecina trešdaļa aptaujāto sieviešu un 20% vīriešu. Vīriešiem biežāk (52%) nekā sievietēm (44%) laika pavadīšanai ar bērniem un ģimeni traucē darbs un laika trūkums kopumā (vīriešiem – 49%; sievietēm – 42%). 

"Jaunie tēti ir brīnišķīgi un redzam, ka viņi vēlas iesaistīties bērnu dzīvē, aprūpē un audzināšanā. Jā, bieži vien šiem labajiem nodomiem ir šķēršļi, viens no galvenajiem ir laiks. Kā saskaņot darba un ģimenes dzīvi – šis ir lielais jautājums, kas jārisina ne vien ģimenēm, bet arī darba devējiem, sekojot līdzi savu darbinieku. - vecāku vajadzībām. Pamazām pārmaiņas notiek un vecākiem, iespējams, aktīvāk un atklātāk par šo būtu jārunā ar savu darba devēju," stāsta Inga Akmentiņa-Smildziņa, vecāku organizācijas "Mammāmuntētiem.lv" vadītāja. 

Informatīvās kampaņas "Tēt, esi unikāls!" materiāli, videostāsti un plašāka informācija par vecākiem pieejamajiem valsts atbalsta mehānismiem atrodama Labklājības ministrijas tīmekļvietnē un sociālo tīklu profilos. 
 

| 20.11.2019

Ņemot vērā plašu sabiedrības un mediju interesi izraisījušo lietu par aizbildņu ģimeni, kam prokuratūra cēlusi apsūdzību par iespējamu ilglaicīgu fizisku, emocionālu un seksuālu vardarbību pret nepilngadīgajiem aizbilstamajiem, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija aicina medijus ievērot bērnu intereses un maksimāli saglabāt viņu anonimitāti, nepublicējot informāciju, kas varētu ļaut viņus identificēt, tostarp sekojot līdzi arī informācijai komentāru sadaļās interneta vidē. 
 

| 20.11.2019

Šis temats ir svarīgs visiem, nešķirojot. Diemžēl cilvēka veselība un dzīve ir ļoti trauslas. Kad vizītē pie ārsta cilvēks uzzina šausminošo diagnozi – onkoloģija, šķiet ka dzīve apstājas. Bezspēcība un izmisums - vārdi, kas raksturo sajūtas esot tur, tajā “paralēlajā pasaulē”! 

Protams, ārsti dara visu, kas iespējams. Taču atveseļošanās, ja tā ir iespējama, ir ilga un smaga. Nerunājot nemaz par slimības ārstniecisko aspektu, vēža pacientiem ir ārkārtīgi svarīgs psiholoģiskais un garīgais atbalsts. Tāpēc ir būtiski zināt, ka šādiem pacientiem valsts nodrošina apmaksātu psihoemocionālo atbalstu. Tā mērķis plašāks, nekā sniegt tikai emocionālo atbalstu un profesionālu informāciju.  Kursa mērķis ir panākt onkoloģiskā slimnieka psiholoģiskās pašsajūtas un fiziskās funkcionēšanas spēju uzlabojumu atbilstoši pacienta īpatnībām, seksuālo labsajūtu, tajā skaitā spēju pieņemt savu ķermeņa tēlu; sociālo funkcionēšanu un  darba spējas.

Kas to var saņemt?
Cilvēki, ar onkoloģisku slimību, kuriem pēc ārstēšanas kursa beigām noteikta prognozējama vai pirmreizēja invaliditāte. Arī viņu tuvinieki. 

Patreiz Saeima otrajā lasījumā jau ir apstiprinājusi grozījumus  Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, kas paredz, ka pakalpojumu pēc ārstēšanās kursa beigām, pamatojoties uz ārstējošā ārsta speciālista  rekomendāciju,  varēs saņemt arī tie slimnieki, kuriem  nav noteikta pirmreizēja vai prognozējama invaliditāte. Pēc likuma grozījumu stāšanās spēkā, valsts apmaksātais psihosociālās rehabilitācijas pakalpojums būs pieejams arī šiem slimniekiem. 

Pakalpojuma mērķis ir nodrošināt šim cilvēkam un vienam viņa izvēlētam tuviniekam profesionālu informāciju par slimību un iespējām turpināt pilnvērtīgu dzīvi, palīdzēt novērst emocionālo spriedzi un panākt savstarpēju psihoemocionālu atbalstu, lai pēc veicinātu personas atgriešanos sabiedrībā. 

Ko šajā ziņā nodrošina valsts?

Slimniekam vienam vai kopā ar  vienu viņa izvēlētu tuvinieku vienu reizi pēc vienas lokalizācijas audzēja ārstēšanas kursa beigām no valsts budžeta  tiek finansēts sešu dienu ilgs nodarbību grupā kurss ar izmitināšanu.

Kas šādu pakalpojumu nodrošina?

Valdība ir noteikusi , ka to veic onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks", kas nenogurstoši atkārto, ka dzīve turpinās arī PĒC vēža! Organizācijai ir liela pieredze, kā veicināt savstarpējo atbalstu, kad tas nepieciešams. 

Kā un kur var pieteikties valsts apmaksātajai psihociālajai rehabilitācijai onkoloģijas pacientiem?
Pieteikties valsts finansētas psihosociālās rehabilitācijas kursam  var organizācijas Dzīvības koks mājas lapā www.dzivibaskoks.lv,  sadaļā  - Spēka avots.  Dzīvības koka tālrunis – 67625339, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Piesakoties, persona izvēlas sev pēc tēmas un norises laika atbilstošāko nodarbību kursu, aizpilda mājas lapā esošo pieteikuma anketu un  pievieno motivācijas vēstuli. Aizpildot pieteikuma anketu, slimnieks norāda  informāciju par sevi un par sevis izvēlēto tuvinieku, ar kuru kopā saņems pakalpojumu.  Savukārt motivācijas vēstule ir iespēja gan norādīt uz problēmām, kuras konkrētais slimnieks savā situācijā uzskata par aktuālām, gan izvirzīt mērķus, kurus  slimnieks vēlētos kursa laikā sasniegt.  
 

| 30.09.2019

Brīvprātīgā darba veicējs ir sirsnīgs, palīdzēt gribošs cilvēks, kurš strādā bez finansiālas atlīdzības, pretī saņemot gandarījumu un pateicību, iegūstot pieredzi un zināšanas profesionālu pasniedzēju vadībā. 

Par brīvprātīgā darba veicēju var kļūt jebkura pilngadīga persona, neatkarīgi no dzimuma, vecuma un veselības stāvokļa, nacionalitātes, politiskajiem uzskatiem un konfesionālās piederības. Katram, kas to vēlas, ir iespēja kļūt par brīvprātīgā darba veicēju valsts sociālās aprūpes centrā, ziedojot tam pāris stundas dienā, nedēļā vai mēnesī atkarībā no vēlmēm un iespējām!

Latvijā ir pieci valsts sociālās aprūpes centri, tiem kopā ir 27 filiāles dažādos Latvijas reģionos. Brīvprātīgie darbinieki filiālēs var palīdzēt gan bērnu audzināšanā un aprūpēšanā, gan atbalsta un saturīga brīvā laika aktivitāšu organizēšanā neredzīgām personām un personām ar garīga rakstura traucējumiem. 

VSAC filiāles ar prieku sagaidītu un uzņemtu divus vai trīs brīvprātīgos dienā, kuri līdz trim stundām varētu palīdzēt piepildīt kā bērnu ikdienu ar uzmanību un rūpēm (piem. auklēt, pabarot, spēlēties, lasīt, dziedāt, organizēt radošās un spēļu nodarbības, ritmikas nodarbības, pastaigāties un darīt citas lietas, kas tik ļoti svarīgas labai bērnībai), tā neredzīgu personu un personu ar garīga rakstura traucējumiem ikdienu (piem. lasīt priekšā, organizēt radošās un dzīves prasmju apguves nodarbības). Konkrētais brīvprātīgā darba uzdevums tiktu precizēts filiālē atbilstoši nepieciešamībai un situācijai konkrētajā dienā.

Lai kļūtu par brīvprātīgā darba veicēju:


1.    jāiepazīstas ar informāciju par VSAC filiālēm un to atrašanās vietu, kā arī informāciju par katras konkrētās filiāles vajadzībām pēc brīvprātīgā darba veicēju atbalsta sociālās aprūpes procesa nodrošināšanā: VSAC “Kurzeme”, VSAC “Latgale”, VSAC “Rīga”, VSAC “Vidzeme” un VSAC “Zemgale”

2.    jāizvēlas konkrētā VSAC filiāle, kurā vēlaties veikt brīvprātīgo darbu;
3.    jāaizpilda pieteikums brīvprātīgajam darbam, t.sk. norādot izvēlēto VSAC filiāli;
4.    jānogādā pieteikums Labklājības ministrijā, Skolas ielā 28, Rīgā (ar norādi "Brīvprātīgā darba pieteikums" nododot apsargam) vai Jums tuvākajā/ērtāk sasniedzamajā VSAC filiālē.

Ja nav iespējas izdrukāt pieteikumu, tad gan Labklājības ministrijā, gan VSAC filiālēs ir pieejamas jau izdrukātas pieteikuma veidlapas un tās var aizpildīt uz vietas.

Tiklīdz VSAC būs izvērtējusi pieteikumu un personas datu pārbaude apliecinās, ka nepastāv šķēršļi brīvprātīgā darba veikšanai, VSAC tiks noslēgts līgums par brīvprātīgā darba veikšanu konkrētā filiālē.

Ko brīvprātīgā darba veicējiem piedāvā VSAC filiāles?


1. nodarbošanos atbilstoši interesēm un iespējām,
2. atbalstu, profesionāļu vadītu apmācību un supervīziju,
3. kopīgus pasākumus,
4. kompensāciju par izdevumiem, kas saistīti ar brīvprātīgā darba veikšanu (obligātā veselības pārbaude, nokļūšana).

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā, lūdzu sazinieties:

| 25.09.2019

Latvijā katru gadu rudenī – 1. oktobrī - tiek pārskatīts pensiju apmērs, veicot pensiju indeksāciju. To nosaka likums “Par valsts pensijām”. Pensiju indeksācijas mērķis ir nodrošināt piešķirto pensiju aizsardzību pret pirktspējas krišanos un panākt to vērtības nezaudēšanu. Tas tiek darīts, lai cilvēkiem piešķirtās pensijas būtu salāgojamas ar esošo inflāciju un reālo dzīves līmeni. 

Jautājumi, kas skar pensijas, ir ļoti jūtīgi un ne vienmēr vienkārši saprotami. Kas ir šogad jāzina par pensiju indeksāciju? Uz jautājumiem atbild labklājības ministre Ramona Petraviča. 

Vai šogad pensiju indeksācijā ir kādi būtiski jaunumi?

Jā, šī būs lielākā pensiju indeksācija pēdējo gadu laikā. To nodrošina Latvijas ekonomikas attīstība. Svarīgi, ka novērtēti būs tie seniori, kuriem ir vislielākais darba stāžs. Katrs, kaut neliels, pensijas pieaugums ir atbalsts mūsu senioriem, lai uzlabotu viņu dzīves kvalitāti.”

Bet, šogad – no 1. oktobra – ar indeksāciju tiks palielinātas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 420 eiro. Vienkāršāk sakot, ja cilvēks saņem pensiju, kas nav lielāka par 420 eiro, tad viņam tiks indeksēta visa pensija. Bet, ja seniors, piemēram, saņem 500 eiro lielu pensiju, tad viņam indeksēs tikai jau pieminētos 420 eiro, bet atlikušos 80 eiro, pensiju indeksējot, nepārskatīs. Izņēmums ir politiski represētie, cilvēki ar I grupas invaliditāti un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki. Viņiem tiks indeksēts viss pensijas apmērs, ja arī tas pārsniedz 420 eiro.

Šajā gadā izdienas, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma pensijas un atlīdzības palielināsies par 7,19 procentiem.. Līdzīgi kā iepriekš, arī šogad vecuma pensijas pieaugums būs atkarīgs no cilvēka uzkrātā apdrošināšanas stāža. Ja apdrošināšanas stāžs senioram ir līdz 29 gadiem, pensija palielināsies par 7,19 procentiem, ja apdrošināšanas stāžs ir no 30 līdz 39 gadiem, kā arī, ja pensija piešķirta par darbu kaitīgos un smagos vai sevišķi kaitīgos un sevišķi smagos darba apstākļos – pensija palielināsies par 8,05 procentiem, ja apdrošināšanas stāžs ir no 40 līdz 44 gadiem – pensija palielināsies par 8,91 procentu bet, ja cilvēka apdrošināšanas stāžs būs vairāk nekā 45 gadi, tad jau pensija palielināsies par 9,77 procentiem.

Nu, piemēram, ja vecuma pensijas piešķirtais apmērs ir 350 eiro, tad senioram ar apdrošināšanas stāžu līdz 29 gadiem no oktobra pensijas apmērs būs 375,17 eiro - par 25,17 eiro lielāks. Ja apdrošināšanas stāžs ir no 30 līdz 39 gadiem – pensijas apmērs būs 378,18 eiro – jau par 28,18 eiro lielāks. Tie, kuriem apdrošināšanas stāžs ir no 40 līdz 44 gadiem – pensijas apmērs būs 381,19 eiro jeb par 31,19 eiro lielāks. Savukārt, ja apdrošināšanas stāžs ir 45 gadi un vairāk, tad pensija palielināsies līdz 384,20 eiro, būs tātad - par 34,20 eiro lielāka.

Turklāt, šogad - 1.oktobrī pirmo reizi indeksēs arī piešķirtās piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijas par apdrošināšanas stāžu līdz 1995. gada 31. decembrim. Proti, no oktobra tiks noteikts jauns piemaksas apmērs par katru apdrošināšanas stāža gadu līdz 1995. gada 31. decembrim, tam piemērojot indeksu 1,0719. Līdz ar to, ja persona iepriekš par vienu apdrošināšanas stāža gadu līdz 1995.gada 31.decembrim saņēma 1,00 eiro, tad pēc indeksācijas tās apmērs būs 1,07 eiro, bet, ja saņēma 1,50 eiro, tad pēc indeksācijas tās apmērs būs 1,61 eiro.

Jāņem vērā, ka no kopējā pensijas un piemaksas apmēra var tikt ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas samazina izmaksājamo summu.


Vai pensionāram ir kaut kas jādara pašam, lai saņemtu pensijas indeksāciju?

Nē, pensionāriem pašiem nekas jādara nav! Pensiju indeksāciju nodrošina VSAA un tā notiek automātiski - katru gadu 1. oktobrī. Tas nozīmē, ka arī šogad ar oktobri ikviens, kam pienākas pensija, saņems to jau noindeksētā apmērā. Un nevajag arī uztraukties par to, vai VSAA zinās, cik kuram pienāksies pēc pensiju indeksācijas. VSAA rīcībā ir visi nepieciešamie dati - pārrēķins notiek automātiski. Taču savu pensijas apmēru cilvēks var uzzināt vēršoties jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nodaļā klātienē vai internetā - (http://www.vsaa.lv/lv/kontakti/kontaktinformacija). To var izdarīt arī portālā www.latvija.lv.


Vai rudenī indeksācijas rezultātā palielināsies visas pensijas?

Pensiju indeksācija attiecas uz visiem vecuma pensiju, invaliditātes pensiju, izdienas pensiju un apgādnieka zaudējuma pensiju saņēmējiem, kuriem tās ir piešķirtas vai pārrēķinātas līdz šā gada 30. septembrim. Lai nodrošinātu 2019. gada pensiju, piemaksu pie pensijām un atlīdzību indeksāciju, pēc provizoriskiem aprēķiniem, šogad tiks izlietoti 41,6 milj. eiro, savukārt 2020. gadā – tie jau būs ap 166 milj. eiro. Vēlos piebilst, ka pensiju indeksācijas mērķis ir nodrošināt piešķirto pensiju aizsardzību pret pirktspējas krišanos un panākt to vērtības nezaudēšanu. Tas tiek darīts, lai cilvēkiem piešķirtās pensijas būtu salāgojamas ar esošo inflāciju un reālo dzīves līmeni. Ceru, ka atbalstu senioriem nākamgad būs iespējams palielināt, kaut vai paaugstinot minimālās pensijas līmeni. Tā ir mana nākamā gada prioritāte.

| 16.08.2019

Tā kā apturēta  AS "PNB Banka" darbība, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) no 16.augusta pārtraukusi pārskaitīt pensijas un pabalstus uz VSAA klientu kontiem AS "PNB Banka". VSAA aicina savus klientus rūpīgi iepazīties ar informāciju par tālākajām nepieciešamajām darbībām saistībā ar pabalstu un pensiju turpmāku saņemšanu.

Ja klientam ir konts citā bankā un pensijas vai pabalsta izmaksa gaidāma nākamajā nedēļā vai vēlāk, tad VSAA aicina pensiju un pabalstu saņēmējus informēt VSAA par kontu citā bankā. Šādā gadījumā ir jāraksta iesniegums VSAA ar lūgumu turpmāk visas VSAA izmaksas pārskaitīt uz jauno kontu.

Iesniegumu par konta maiņu var iesniegt jebkurā VSAA nodaļā, Vienotajos valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centros, nosūtīt pa pastu, nosūtīt elektroniski, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai iesniegt, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv Iesniegums iestādei. Pēc iesnieguma par jauno kontu saņemšanas VSAA pēc 16.augusta aizturētos pensiju un pabalstu maksājumus divu līdz trīs nākamo darba dienu laikā pārskaitīs uz jauno kontu.

Ja AS "PNB Banka" klientam AS "PNB Banka" bankas kontā ir pensija vai pabalsts, kas nav izņemts, vai arī nav konta citā kredītiestādē, tad klientam ir nepieciešams sekot līdzi Finanšu un kapitāla turgus komisijas (FKTK) informācijai par garantēto atlīdzību izmaksu. Par izmaksu kārtību un darbībām, kas jāveic AS “PNB Banka” klientiem, lai savus esošos noguldījumus būtu iespējams saņemt ērti un ātri, FKTK un VSAA paziņos tuvākajā laikā. Aicinām AS “PNB Banka” klientus gaidīt turpmāko informāciju par garantētās atlīdzības izmaksu kārtību, un pašlaik nedoties uz AS “PNB Banka” un AS “Citadele banka” filiālēm.

Likums paredz, ka garantētās atlīdzības izmaksas jāuzsāk ne vēlāk kā astotajā darba dienā pēc noguldījumu nepieejamības iestāšanās, t.i., ne vēlāk kā 27.augustā, taču tiek veiktas darbības, lai izmaksas uzsāktu pēc iespējas ātrāk.

AS "PNB Bankas" darbības apturēšana neietekmē pensiju 2.līmeņa pārvaldnieka IPAS "PNB Asset Management" darbību. Pensiju 2.līmeņa līdzekļu pārvaldnieka IPAS "PNB Asset Management", kas ir atsevišķa juridiska persona, līdzekļu turētājbanka jau kopš 2012.gada ir "Swedbank"AS.

| 20.06.2019

19. jūnijā tika oficiāli atklāta Pusaudžu resursu centra (PRC) filiāle Liepājā, kur palīdzību varēs saņemt jaunieši ar pārmērīgu vielu vai procesu, tostarp, datora vai mobilā telefona lietošanu. Šī ir pirmā PRC reģionālā filiāle, un jau kopš vakardienas Liepājas jauniešiem, viņu vecākiem un citām aprūpes personām ir iespēja pieteikt konsultāciju pa tālruni 26623422, e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai arī mājaslapā www.pusaudzim.lv. Pateicoties Labklājības ministrijas piešķirtajam finansējumam, dalība programmā jauniešiem ir bez maksas!  

“Redzot tik daudzus klātesošos Liepājas filiāles atklāšanas pasākumā, ir liela cerība, ka mums kopā izdosies sasniegt labus rezultātus! Jo šī ir sabiedrībā balstīta programma, tāpēc ir ļoti svarīgi savstarpēji sadarboties un apviento visus pieejamos resursus, lai palīdzētu jaunietim veiksmīgi pārvarēt radušās grūtības. Jau plānojot Pusaudžu resursu centru Rīgā, mūsu mērķis bija pakalpojumu organizēt arī reģionos, lai ikvienam jaunietim Latvijā būtu pieejama šāda veida palīdzība. Esmu ļoti pateicīga Labklājības ministrijai par atbalstu un ieinteresētību, jo tikai pateicoties ministrijas piešķirtajam finansējumam varējām spert pirmo soli reģionālās attīstības virzienā. Veidojot filiāli, jutām lielu atsaucību no Liepājas Domes, kā arī no dažādu valsts un pašvaldības institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem, tāpēc esmu pārliecināta, ka Pusaudžu resursu centrs Liepājā ir uz palikšanu!”, Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

Nils Konstantinovs, Pusaudžu resursu centra vadītājs: “No divu gadu pieredzes Rīgā mēs redzam, ka PRC ir kļuvis par vietu, kur pusaudži labprāt nāk pēc atbalsta, reizēm arī atvedot līdzi draugus. Domāju, tas ir tādēļ, ka mums izdevies radīt pilnībā drošu, draudzīgu un konfidenciālu vidi, kur pusaudzis var justies saprasts un uzklausīts. Arī mūsu speciālisti un palīdzības piedāvājums ir tāds, kas aktuāls tieši šī brīža pusaudžu problēmām. Tas arī ļāvis ieraudzīt daudz labu rezultātu un pārmaiņu jauniešu dzīvēs – esam ļoti priecīgi, ka tagad varam šāda veida atbalstu piedāvāt arī Liepājas pusaudžiem un viņu ģimenēm.” 

2018.gada aprīlī darbu uzsāka Pusaudžu resursu centrs (PRC) Rīgā, ko ir izveidojis Bērnu slimnīcas fonds kopā ar nozares speciālistiem Latvijā un kura ietvaros tiek realizēta pirmā profilakses tipa sabiedrībā balstīta ambulatorā atbalsta programma pusaudžiem, kuriem konstatēta atkarību izraisošu vielu kaitējoši pārmērīga lietošana vai atkarīgas uzvedības traucējumi. Kopš darba uzsākšanas Rīgā, PRC pēc palīdzības ir vērsušies 125 pusaudži, no kuriem 41 pusaudzis ir veiksmīgi pabeidzis terapiju, savukārt 68 pusaudži šobrīd saņem pakalpojumus. Visi jaunieši programmas ietvaros palīdzību saņem bez maksas, pateicoties Labklājības ministrijas piešķirtajam finansējumam!.

Pēc Pasaules veselības organizācijas datiem, aptuveni 20% jauniešu saskaras ar garīgās veselības problēmām, turklāt lielākā daļa garīgās veselības problēmu aizsākas tieši jauniešu vecuma posmā. 


Papildu informācija:
Liene Dambiņa
Bērnu slimnīcas fonda vadītāja
Tālrunis: +371 29114772
Epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 

Arhīvs Pilns arhīvs