• Aktuāli
  • 03.12.2015. Informācija par progresu 2015. gada 3. ceturksnī

Ar Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalstu 2015. gada 3.ceturksnī trūcīgie cilvēki saņēma vairāk nekā 100 tūkstošus pārtikas pakas un 17 tūkstošus higiēnas un saimniecības preču komplektus. Vienlaikus izdalītas arī vairāk nekā 700 gatavās maltītes, informē Labklājības ministrija (LM).

Līdz ar to pārtikas, higiēnas un saimniecības preču atbalstu šogad saņēmuši gandrīz 70 tūkst. trūcīgi cilvēki.

Vienlaikus 2015. gada 3. ceturksnī īstenoti gandrīz 300 papildpasākumi, kuros iesaistījušies ap 2000 paku saņēmēju.

Puse no visiem dalībniekiem, kas piedalījušies papildpasākumos, izvēlējās piedalīties pasākumos par veselības veicināšanu – lekcijās par veselīgu dzīvesveidu un uzturu, apmācībā par pirmo palīdzību un rīcību nelaimes gadījumā, lekcijās par diabētu, C hepatītu, sirds un asinsvadu slimību profilaksi, kā arī ēst gatavošanu, uzturu un konservēšanu.

Ievērojama interese bija izrādīta arī par pasākumiem, kuros apgūst dažādas dzīves prasmes – attiecību stiprināšanu, motivācijas celšanu, praktisku dzīves iemaņu attīstību, piemēram, veļas mazgāšanu, mājokļa uzkopšanu, bērnu aprūpi, budžeta plānošanu, kā arī sniedz informāciju par nodarbinātību, darba meklēšanu, Nodarbinātības valsts aģentūras piedāvātajām iespējām, vakancēm, CV sagatavošanu.

Tāpat īstenoti arī pasākumi, kuru ietvaros cilvēki saņēma jurista, sociālā pedagoga, psihoterapeita, psihologa konsultācijas, kā arī sportiskas un brīvā laika pavadīšanas aktivitātes.

Visaktīvākās partnerorganizācijas bijušas tieši Latgalē, īstenojot 34% no papildpasākumiem un iesaistot tajos visvairāk trūcīgo personu.

Kopumā fonda atbalsta sniegšanai līdz 2015. gada 30. septembrim Latvijā apgūti 2,1 milj. eiro, no kuriem 85% ir fonda finansējums un 15% valsts budžeta finansējums. 822 tūkst. no apgūtā finansējuma ir pieteikti atmaksai Eiropas Komisijā (EK) un jau atgriezti valsts budžetā.