Jaunumi
"Lielā eiroviktorīna" logo uz dzeltena fona

Labklājības ministrijas organizētā tiešsaistes erudīcijas spēle “Lielā Eiroviktorīna”, ar katru gadu gūst arvien lielāku dalībnieku atsaucību. Šogad spēlē zināšanas pārbaudīja 79 skolu audzēkņi no 42 Latvijas pilsētām un tika pārstāvēts teju katrs Latvijas novads. Šis ir jauns rekords, kas pārspēj 2023. gadā uzstādīto skolu skaita rekordu, kad viktorīnā piedalījās jaunieši no 69 skolām.

Lielās Eiroviktorīnas mērķis ir dot iespēju jaunieš5iem saliedēties, pārbaudīt un paplašināt zināšanas par Eiropas Savienību, labklājības nozari un Eiropas Savienības fondu pienesumu labklājības un vienlīdzības veicināšanā.

„Bija patīkami vērot, kā jaunieši  aktīvi ar aizrautību piedalījās konkursā. Jautājumi bija interesanti un saistīti ar reālo dzīvi. Spēles „Lielā Eiroviktorīna” mērķis ir attaisnojies un jaunieši vairāk saliedējās un ieguva jaunas zināšanas par labklājības nozari un ES fondiem, ” stāsta Rīgas Rīnūžu vidusskolas latviešu valodas skolotājs Augusts Akmeņkalns.

Šogad uzvarējušas sešas klases: par erudītāko klasi Rīgā atzīta Rīgas Rīnūžu vidusskolas 11.A klase, Vidzemē — Ogres Valsts ģimnāzijas 11.a klase, Latgalē — Kārsavas vidusskolas 11.A klase, Sēlijā — Ilūkstes Raiņa vidusskolas 1a.A klase, Kurzemē — Engures vidusskolas 11.A klase, Zemgalē un Latvijā kopumā — Jelgavas 5. vidusskolas 10.A klase. Katra uzvarējusī klase saņems 500 eiro kāda pašu izvēlēta klases saliedēšanas pasākuma apmaksai.

Logo - ES fondu pasākumus saskaņā ar nacionālo attīstības plānu finansē Eiropas Savienība