Preses relīzes

Sadarbības sanāksmes sēdē šodien panākta konceptuāla vienošanās COVID-19 krīzes laikā palielināt atbalstu ģimenēm ar bērniem.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) uzsver, ka pēc garām diskusijām izdevies kolēģus pārliecināt, ka tieši ģimenēm ar atvasēm turpmākajos mēnešos var klāties visgrūtāk:

“Šodien panāktā vienošanās ir turpinājums jau pieņemtajiem lēmumiem, lai šajā ārkārtas situācijā palīdzētu visneaizsargātākajiem cilvēkiem. Arī turpmāk darīsim visu iespējamo, lai neviens nepaliktu bez iztikas līdzekļiem.”

Politiķu panāktā vienošanās paredz, ja ģimenei (persona), tai skaitā audžuģimenei un aizbildnim, kam aprūpē ir bērns līdz 18 gadu vecumam un kurai ir tiesības uz pašvaldības krīzes pabalstu, pašvaldība varēs palielināt šī pabalsta apmēru par 50 eiro katram bērnam. Plānots, ka šīs izmaksas valsts pašvaldībai kompensēs 100% apmērā.

Vienlaikus panākta konceptuāla vienošanās arī par papildus atbalstu dīkstāves pabalstu saņēmējiem. Arī viņi par katru bērnu varēs papildus saņemt 50 eiro. Eksperti turpina darbu, lai sagatavotu priekšlikumus, kā vislabāk šo līdzekļu izmaksu nodrošināt.

Lēmums par atbalstu ģimenēm ar bērniem vēl jāpieņem valdībai un jāapstiprina Saeimai.