Jaunumi

Šodien, 17. maijā, labklājības ministre Evika Siliņa ar tiesībsargu Juri Jansonu pārrunāja nepieciešamās reformas bāriņtiesās un sociālās aprūpes iestādēs, lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti.

Vienojāmies ar Tiesībsarga biroju par ciešāku sadarbību, pilnveidojot bāriņtiesu un sociālo aprūpes centru darbu. Lai arī aprūpes darbinieku trūkums ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kas ietekmē ikdienu sociālās aprūpes centros, tomēr tas nedrīkst būt iemesls sliktam pakalpojumam vai cilvēktiesību pārkāpumiem. Pašvaldībām ir vairākas iespējas, kā parūpēties, lai darbinieki būtu ieinteresēti un motivēti strādāt aprūpes centros - uzskaites digitalizācija, darba metožu pilnveide, jēgpilna laika pavadīšanas iespēju radīšana iestāžu iemītniekiem, vides uzlabošana aprūpes iestādēs. Tie ir kompleksi risinājumi, kuru īstenošanā arī Labklājības ministrija iesaistās. Pašvaldībām ir pieejams Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) finansējums jaunu senioru māju izveidei, kuru infrastruktūra būs pielīdzināma ģimeniskai videi un sniegs iespēju ne tikai dzīvot cieņpilnu dzīvi un saņemt nepieciešamo atbalstu, bet būs patīkama darba vide darbiniekiem,” uzsver Evika Siliņa, labklājības ministre.

Savukārt tiesībsargs Juris Janosons norādīja, ka ir gandarīts par kopīgo skatījumu ar ministri, ka darbinieku trūkums nedrīkst būt iemesls nekvalitatīvam pakalpojumam.