Jaunumi

Labklājības ministrijas rīkotā Vasaras skola sociālajiem darbiniekiem darbam ar ģimenēm ar bērniem notiks laikā no 2022. gada 13. septembra līdz 15. septembrim atpūtas kompleksā “Juku Dzirnavas”, Šķēdes pagastā, Saldus novadā.

Vasaras skolā tiek aicināti piedalīties sociālie darbinieki, kuri klātienes mācībās vai e-mācībās apguvuši vai apgūst Labklājības ministrijas ESF līdzfinansētā projekta Nr. 9.2.1.1/15/I/001 “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās" ietvaros izstrādāto metodiku un mācību programmu sociālajam darbam ģimenēm ar bērniem, kā arī citi sociālie darbinieki, kuri strādā ar ģimenēm ar bērniem. Vasaras skola tiek organizēta sadarbībā ar nodibinājumu “Sociālā atbalsta un izglītības fonds” un tās ietvaros tiks nodrošināta padziļināta kompetenču apguve par sociālo darbu ar ģimenēm ar bērniem.

Vasaras skolas programmā tiks iekļautas šādas tēmas -  sociālais darbs ar ģimeņu sistēmām (sistēmu veidi, specifika, ģimenes locekļu dažādas lomas ģimenes sistēmā), ģimenes sistēmas konsultēšana, genogrammas izveide un pielietošana darbā ar ģimenes sistēmu, pieredze darbā ar ģimenes konfliktiem, ģimenēm, kas šķiras un šķirtām ģimenēm. Tiks nodrošinātas aktivitātes dalībnieku komunikācijas, saskarsmes, pašizziņas, pašrefleksijas, līderības prasmju pilnveidošanai un labās prakses apmaiņai. Vasaras skolas programmas projekts skatāms pielikumā.

Vēršam uzmanību, ka no vienas iestādes prioritāri tiek akceptēts tikai viens dalībnieks. Dalība Vasaras skolā paredzēta kopumā līdz 40 personām (ieskaitot organizatorus un nodarbību vadītājus).

Sociālo darbinieku Vasaras skola tiek organizēta par valsts budžeta līdzekļiem, lai veicinātu sociālo darbinieku profesionalitāti, sociālā darba profesijas pārstāvju personības attīstību un izaugsmi. Vasaras skolā par valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošinātas nodarbības, trīsreizēja ēdināšana, kā arī izmitināšana, pašiem dalībniekiem jāsedz tikai ceļa izdevumi.

Lai sagatavotu apliecinājumus par dalību Vasaras skolā, kā arī parūpētos par atbilstošu ēdināšanu, lūdzam dalībniekus obligāti līdz 5. augustam reģistrēt savu dalību Vasaras skolā, aizpildot anketu: https://www.visidati.lv/aptauja/1881508097/

Dalībai Vasaras skolās tiks uzņemtas tikai personas, kas būs iepriekš reģistrējušās un saņēmušas reģistrācijas apstiprinājumu. Tā kā vietu skaits Vasaras skolās ir ierobežots, dalība tiks apstiprināta atbilstoši pieteikšanās secībai. Prioritāri dalība Vasaras skolā tiks apstiprināta sociālajiem darbiniekiem, kuri klātienes vai e-mācībās apguvuši vai apgūst Labklājības ministrijas ESF līdzfinansētā projekta Nr. 9.2.1.1/15/I/001 “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās" ietvaros izstrādāto metodiku un mācību programmu sociālajam darbam ģimenēm ar bērniem. Reģistrācijas apstiprinājums, detalizēta programma un Vasaras skolas norises vietas koordinātas tiks izsūtītas laikā līdz 22.augustam.

Papildus informējam, ka laikā no 2022. gada 16. augusta līdz 18. augustam Labklājības ministrija sadarbībā ar biedrību “„PATVĒRUMS „DROŠĀ MĀJA”” organizē vēl vienu Vasaras skolu sociālajiem darbiniekiem – par cilvēku tirdzniecību. Detalizētāka informācija par pieteikšanās iespējām un nosacījumiem Vasaras skolai sociālajiem darbiniekiem par cilvēku tirdzniecību skatāma: https://www.lm.gov.lv/lv/jaunums/aicinam-pieteikties-dalibai-vasaras-skola-socialajiem-darbiniekiem-par-cilveku-tirdzniecibu.

Plašāku informāciju par Vasaras skolu organizāciju variet saņemt, uzdodot interesējošos jautājumus e-pastā: Daiga.Muktupavela@lm.gov.lv vai zvanot pa tālruni 600 08 555.